Students hugging

Her adımda tavsiye ve destek 

Eğitim almak için gideceğiniz herhangi bir yer heyecan verici olabilir fakat ziyarette bulunmak için Birleşik Krallık'tan daha heyecan verici bir yer yoktur. Diğer yandan bu durum gözünüzü korkutabilir de. Farklı gelenekleri, dili, yemek kültürü ve para birimi olan bir ülkeye yerleşmek kolay değildir, fakat tüm dünyadan Birleşik Krallık’a gelen öğrencilerin evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlamak İngilizlerin çok alışık olduğu bir durumdur.  

Birleşik Krallık geçtiğimiz yıl 200 ülkeden 493.000 öğrenciye ev sahipliği yaptı.ve bu öğrencilerden çoğu yolculuklarını olabildiğince kolaylaştırmak için sağlanan kusursuz tavsiye ve destek hizmetinden yararlandı. Üniversite veya kolejler tarafından başka ülkelerden gelen öğrencilere yönelik sunulan bu hizmete "uzman desteği" adı veriliyor. 

Uzman desteği nedir?

  •      Uzman desteği, öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği her tür ek desteği içeren ve üniversiteler tarafından oluşturulan çeşitli hizmetleri içerir. Birçok tavsiye ve destek, uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmıştır.
  •   Uzman desteği, buraya ulaştığınızda karşılama hizmeti, öğrenci vizesi başvurunuza yardım, seyahatinizi planlamak ve eğitiminiz boyunca size İngilizce desteği gibi birçok şeyi içerir. Kısacası hazırlamanız gereken ve hazır hissetmenizi sağlayacak her şey. 
  • Uzman desteği, seyahat öncesi taşıdığınız endişeleri gidermek üzere tasarlanmıştır. Bu sayede yalnızca eğitiminize ve İngiliz kültürünü yoğun bir şekilde deneyimlemenizi sağlayacak bu heyecan verici fırsata hazırlanmayaodaklanabilirsiniz. Ne de olsa heyecanlanacağınız pek çok şey var!
  • Birleşik Krallık'ta okumaya karar verdiğinizde, yola çıkmadan önce düşünmeniz gereken pek çok şey vardır. Size elimizden geldiğince yardımcı olmak istiyoruz, bunun bir yolu da seyahat öncesi bilgilendirme etkinlikleridir.

Seyahat öncesi bilgilendirme etkinlikleri nedir?

  •   British Council seyahat öncesi bilgilendirme etkinlikleri sorularınızı yanıtlamak ve Birleşik Krallık seyahatinize hazırlanmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış toplantılardır. Bu etkinlikler, British Council tarafından özellikle Birleşik Krallık'ta okumayı planlayan öğrenciler için dünya çapında birçok ülkede düzenlenir

  • Tam veya yarım gün olarak düzenlenen bu etkinlikler kendinize güvenerek eğitiminize başlamanız için ihtiyacınız olan tavsiyeler içeren seminer ve atölyelerden oluşur.

Seyahat öncesi briefing etkinlikleri nerede yapılıyor?

  • Etkinlikler ülkelere göre ayarlanır ve herkesin kolayca ulaşabileceği yerlerde yapılır.

  • Bu etkinlikler; British Council uzmanları ile sohbet ve atölyeler, Birleşik Krallık göçmenlik ofisi ile oturumlar, sizin ülkenizden buraya gelen öğrencilerle oturumlar, işverenlerin yer aldığı mini fuarlar, öğle yemekleri ve Birleşik Krallık'a gelmeden arkadaş olabileceğiniz diğer öğrencilerle sosyalleşme ortamı sunan fırsatlar gibi birçok şeyi içermektedir.

Neleri kapsar?

  • Bilgilendirme toplantıları, kabul edildiğiniz okulun teklifini onaylamak, vize başvuruları, konaklama, banka hesabı açmak, sağlık ve refah gibi buraya yerleşirken ihtiyacınız olacak temel bilgileri kapsar.

  • Gideceğiniz üniversite veya kolej de kendi bilgilendirme ve tanıtım toplantılarını düzenliyor olabilir. Katılabileceğiniz etkinlikleri öğrenmek için kurumun uluslararası ilişkiler ofisiyle temasa geçebilirsiniz.

Katılamıyor musunuz? O zaman rehberlerimizden birini indirebilirsiniz.

 Bilgilendirme toplantılarına katılamıyorsanız aşağıdaki seyahat öncesi hazırlıklar rehberini içeren PDF dosyasını indirerek bilmeniz gereken temel şeyleri öğrenebilirsiniz. Her dosyada, seyahatinizle ve Birleşik Krallık'taki öğrenci yaşamına alışmakla ilgili, toplantılarda sunulan tavsiyelerin aynılarını bulacaksınız.