İngiltere her yıl 400.000 uluslararası yüksek öğrenim öğrencisini kabul ediyor, nedeni son derece açık.

Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan İngiltere üniversiteleri, işverenlerin aradıkları becerileri kazandırmalarıyla tanınıyorlar. Bu üniversitelerde sadece derslerle sınırlı kalmayıp, ilgi çekici seminerler, tartışmalar ve uygulama projeleri aracılığıyla eğitmenlerinizle aktif diyalog kurabiliyorsunuz. Bu sayede eleştirel düşünme beceriniz, yaratıcılığınız ve özgüveniniz gelişiyor.

Dünyanın en ünlü üniversitelerinin akademik geleneğinden faydalanmanın yanı sıra, dünya çapında araştırmalardaki saygınlığı sayesinde en son teknolojik olanaklara erişebileceksiniz. İngiltere'de eğitim görürken İngilizcenizi de geliştirme imkanınız olur; daha özgüvenli konuşmaya başlarsınız ki bu dünyada pek çok işveren tarafından yüksek değer verilen bir özelliktir.

Hangi amaçla olursa olsun, ister lisans ya da lisans sonrası seviyede olsun ister yatılı okulda ya da ileri eğitim kurumunda olsun, güvenli ve çok kültürlü bir çevrede eğitim alacaksınız. İngiltere'deki eğitiminiz sırasında resmi kurumlarca sunulan kapsamlı öğrenci desteklerine ve sosyal hizmetlerle erişebileceksiniz.  Aynı zamanda müzik festivallerinden futbol maçlarına, antik kalelerden hareketli gece hayatına kadar uzanan bir kültürel macera sizi bekliyor.

Avustralya ve ABD'den daha düşük giderlerle ve üç yıldan başlayan eğitim programları ile, yaşamınızı değiştiren öğrencilik deneyiminin keyfini çıkarırken, paranızın karşılığını aldığınızdan da emin olursunuz.

İngiltere'de eğitim hakkında daha fazla bilgi için "İngiltere'de eğitim: Kendini keşfet" sayfasını ziyaret ediniz.

İngiltere'de lisans eğitimi almaya karar verdiyseniz, başvurunuzu UCAS Sistemi üzerinden de yapabilirsiniz. Sizin için özel olarak hazırladığımız UCAS online seminer videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Bununla da ilgilenebilirsiniz

Dış bağlantılar