İngiltere’de eğitim almak ister misiniz?

Birleşik Krallık’ta bir üniversite, kolej, okul ya da İngilizce eğitim merkezinde eğitim almak ister misiniz?

Birleşik Krallık size dünya kalitesinde eğitim, uluslararası kabul gören yetkinlikler ve benzersiz kariyer imkanları sunuyor.

İngiltere’de Eğitim web sitesinde Birleşik Krallık’ın sunduğu binlerce kursu ve burs fırsatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca sitede, sizin için doğru kursu seçmekten seyahatinizi planlamaya, yeni dostlar edinmekten Birleşik Krallık’ın hava koşullarına alışmaya kadar birçok farklı konuda birbirinden faydalı öneriler bulabilirsiniz.

Neden Facebook sayfamızda bize katılmıyorsunuz?

Neden Birleşik Krallık?

Bunları biliyor muydunuz?

  • Dünyanın en iyi altı üniversitesinden dördü Birleşik Krallık’ta bulunuyor (QS, Dünya Üniversite Sıralaması)
  • Birleşik Krallık, bilimsel araştırmalar yönünden dünyanın önde gelen ülkelerinden biri (BIS, Birleşik Krallık Araştırma Kapasitesinin Uluslararası Ölçekte Karşılaştırılması) 
  • Birleşik Krallık, İngilizce öğrenimi için dünyanın en gözde adresi
  • Birleşik Krallık’tan mezun olan yabancı öğrencilerin ortalama maaşları, kendi ülkelerinde eğitim görmüş öğrencilere kıyasla kayda değer ölçüde yüksek seviyelere ulaşmakta. (BIS, Uluslararası Mezunların İş Hayatı Verileri, 2011) 

Birleşik Krallık’ta alacağınız eğitim, size bilgi ve becerilerinizi arttırma motivasyonu ve yaratıcı olma özgürlüğü sunarak, en iyiyi başarmanıza yardımcı olacak.

Birleşik Krallık’ta alacağınız eğitim sayesinde, seçtiğiniz kariyer yolunda ilerlemek için gerekli beceri ve yetkinlikler kazanacaksınız.

Sınıfın dışında da, Birleşik Krallık’ın benzersiz kırsal bölgelerini, şehirlerini ve kültürünü tecrübe etme fırsatı bulacaksınız.

Birleşik Krallık’ta eğitim görmek için diğer sebepler hakkında bilgi alın.

Birleşik Krallık’ta eğitim seçenekleriniz

Birleşik Krallık’ta bir kurs bulmak ya da burs almak mı istiyorsunuz? Hangi alanda veya nerede eğitim göreceğinize karar verirken yardıma mı ihtiyacınız var? Size yardım etmek için buradayız. 

Education UK web sitesinde arama araçlarını ve kaynakları kullanarak, Birleşik Krallık’taki binlerce eğitim merkezini ve burs imkanlarını inceleyebilirsiniz. Sitede Bakalorya ve Higher National Diploma gibi lisans, Master, MBA ve Doktora gibi lisansüstü eğitim programlarıyla ilgili bilgi bulabilirsiniz. 

Hangi seviyede olursanız olun Birleşik Krallık’ta sizin için bir kurs mutlaka var. Akreditasyon Sistemimiz sayesinde, İngiltere’deki dil okullarında yüksek kaliteli bir eğitim alacaksınız. Bu dil okullarını ve verdikleri eğitim programlarını EducationUK ve English UK web sitelerinde bulabilirsiniz.

Daha genç öğrenciler için ise Birleşik Krallık’ın çocuklar ve gençler için yatılı okullarını ve İngilizce dil kurslarını inceleyebilirsiniz. 

Kurs türleri, aranan özellikler ve İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’in farklı eğitim sistemleri hakkında bilgi için eğitim seçenekleri bölümünü inceleyin.

Yola çıkmadan öncesi için pratik bilgiler

Birleşik Krallık’ta öğrenim görmeyi planlıyorsanız, size yardımcı olabiliriz. Birleşik Krallık vizeleri, burslar, maddi gereksinimler, konaklama, sağlık, güvenlik, seyahat ve diğer birçok konuda sizin için derlediğimiz pratik tavsiyelerimiz var.

Yola çıkmadan önce pratik bilgiler almak için Education UK sitesini ziyaret edin. 

Birleşik Krallık’ta yaşam ve eğitim

Birleşik Krallık’ta yaşamak ve eğitim görmek nasıl bir deneyim? 

Birleşik Krallık, her biri ayrı özelliklere sahip olan İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’dan oluşmaktadır. 

Education UK web sitesinde, öğrenci kulüplerinden gece hayatına, sosyalleşmeden yeme içmeye, dinden hava koşullarına kadar, Birleşik Krallık’ta yaşam ve eğitim hakkında ayrıntılı bilgi bulmanız mümkün.

Ayrıca konu hakkında filmler ve uluslararası öğrencilerin blogları da faydalı olabilir.