Great Scholarships 2023 2024

GREAT Bursları, Birleşik Krallık üniversitesinde bir yıllık lisansüstü eğitimi almak isteyen 15 ülkedeki öğrencilere sunulan bir burs programıdır.

Her bir burs, yüksek lisans eğitim ücretini karşılamak üzere 10 bin Sterlin değerindedir.

2024-25 akademik yılında İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda'daki 71 üniversite tarafından 210 burs verilmektedir.

Burslar British Council, Birleşik Krallık Hükümeti’nin GREAT Kampanyası ve katılımcı Birleşik Krallık yüksek öğretim kurumları tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir. 

GREAT Burs programı kapsamında tüm bursiyerler, eğitimlerinin ilk döneminde ‘hoşgeldiniz’ etkinliğine, ikinci dönemde bağlantılarını geliştirmeye yönelik etkinliğe davet edilecektir. 

2024-25 akademik yılı için aşağıdaki üniversiteler tarafından Türkiye vatandaşı öğrencilerine sunulan 14 lisansüstü bursu bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki üniversite sayfasını ziyaret edin:

GREAT bursiyerlerinde aradığımız özellikler

 • Türkiye vatandaşı olmak
 • Lisans derecesine ve motivasyon sahibi olmak ve başvuracakları alana ilgisinin olduğunu göstermek 
 • Başvuracağı Birleşik Krallık üniversitesinin İngilizce yeterliliği kriterini yerine getirmek
 • Kişisel ve akademik başarılarıyla Birleşik Krallık ile bir bursiyer olarak ilişkiler kurmak
 • Tüm Birleşik Krallık merkezli GREAT bursiyerlerinin deneyimlerini tartışmak ve Birleşik Krallık’ta eğitim alma bakış açısını yakalamak için bir ağ etkinliğine katılmaya istekli olmak 
 • British Council ve eğitim aldıkları Birleşik Krallık üniversitesi ile irtibatını sürdürmeye ve GREAT Burslarının bir elçisi olarak hareket etmeye istekli olmak
 • GREAT Burslarının bir mezunu olarak, potansiyel öğrenci adaylarına Birleşik Krallık’ta kendi eğitim deneyimi hakkında konuşmaya gönüllü olmak

Nasıl başvurulur?

 1. Daha fazla bilgi ve burs verdikleri alanla ilgili bilgi için yukarıdaki linke tıklayarak üniversitenin web sitesini ziyaret edin.  
 2. Her üniversitenin burs web sayfalarındaki talimatları izleyerek her biri için ayrı burs başvurusunda bulunun. 
 3. Bursun son başvuru tarihi üniversitesine göre değişir. Her bir bursun son başvuru tarihi  için lütfen üniversitenin sayfasını inceleyin.  
 4. Burs almaya hak kazanan adaylar bursu veren üniversite tarafından bilgilendirilecektir. 
 5. Burs almaya hak kazanan adaylar bursu veren üniversite tarafından bilgilendirilecektir. 

Dış bağlantılar