British Council Türkiye, İngiltere İstanbul Konsolosluğu ortaklığıyla Study UK Mezun Ödülleri'ne ev sahipliği yapmaktan onur duyuyor.

Birleşik Krallık'ta dünya standartlarında öğrenim gören seçkin öğrencilerin aldığı eğitim, yaşamları boyunca onlara avantaj sağlıyor. Study UK Mezun Ödülleri, Birleşik Krallık yüksek eğitim kurumlarından mezun kişilerin, seçtikleri alanda ulaştıkları başarıları ve Birleşik Krallık'ta gördükleri eğitimin bu başarıyı nasıl etkilediğini göstermek amacıyla düzenleniyor.

Finalistlerle tanışın

 Bu yılın finalistlerini açıklamaktan mutluluk duyuyoruz.

İş ve İnovasyon Ödülü

Mustafa Peker Özsoy King's College London

Bilim ve Sürdürülebilirlik Ödülü

Dr. Ahmet Acar University of Manchester
Dr. Barış Alpaslan University of Manchester

Sosyal Eylem Ödülü

Dr. Nuriye Niğdelioğlu Happani University of Wales (Prifysgol De Cymru)
Dr. Duygu Çavdar Yağan University of Bristol

Yaşam boyu Başarı Ödülü

Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır  Imperial College London, University of London

Study UK Mezun Ödülleri 2024 finalistleri ve jüri paneli hakkında daha fazla bilgiye, aşağıdaki 'Ekler' bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kazananlar, 29 Şubat 2024 Perşembe günü İstanbul'da düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak. 

Ödül kazananlar, uluslararası bilinirliğini artırma, ağlarını genişletme ve kariyerlerini geliştirme fırsatı elde edecekler.

British Council Türkiye kategori birincilerine, profesyonel gelişime yönelik eğitim programlarını karşılamak üzere 2.000 Sterlin değerinde fon ödülü verecek.

Uluslararası Birleşik Krallık mezunlarıyla bağlantı kurmanın diğer yolları 

Uluslararası Birleşik Krallık mezunlarıyla bağlantı kurmanın diğer yolları Study UK Mezun Ödülleri ile bitmiyor. British Council'ın dünyanın dört bir yanındaki Birleşik Krallık mezunları için küresel ağ oluşturma ve mesleki gelişim platformu olan Alumni UK'ye katılmak için kayıt yaptırdığınızdan emin olun.