Türkiye’deki Birleşik Krallık mezunlarının başarılarını kutluyoruz.

Mezun Ödüllerinin 2022 yılında kazananları belli oldu. 

Birleşik Krallık'ta dünya standartlarında öğrenim gören seçkin öğrencilerin aldığı eğitim, yaşamları boyunca onlara avantaj sağlıyor.   Study UK Mezun Ödülleri, Birleşik Krallık yüksek eğitim kurumlarından mezun kişilerin, seçtikleri alanda ulaştıkları başarıları ve Birleşik Krallık'ta gördükleri eğitimin bu başarıyı nasıl etkilediğini göstermek amacıyla düzenlenmektedir. 

Dört kategori bulunmaktadır:

  • Bilim ve Sürdürülebilirlik Ödülü, bilim ve sürdürülebilirlik dünyasındaki kariyer ve başarılarıyla öne çıkan, yarattıkları etkiyi ve başarılarını kendi mesleklerine ve ötesine yansıtabilen Birleşik Krallık mezunlarına verilir. Çalışma alanları arasında; iklim eylemi, temiz enerji, tıp, sürdürülebilir şehirler ve topluluklar, mühendislik, sanayi ve inşaat yer alır.
  • Sanat ve Kültür Ödülü, sanat ve kültür alanında kariyer yapmış mezunlara verilir. Sanatsal becerilerini, etkilerini ve yaratıcılıklarını gösterebilecek mezunlar arıyoruz. Çalışma alanları arasında; sanat, tasarım, medya, video, TV, müzik, blogcular, vloggerlar, Youtuberlar ve beşeri bilimler yer alır. 
  • Sosyal Eylem Ödülü, olumlu yönde sosyal değişimin oluşmasına ve insanların yaşamlarının iyileşmesine ciddi ölçüde katkı sağlayan ve çaba gösteren mezunlara verilir. Çalışma alanları arasında; eşitsizliğin, yoksulluğun ve açlığın azaltılması, eğitim ve beceri kazandırma ve barış ve adalet yer alır.
  • İş ve Girişimcilik Ödülü, büyüme potansiyeline sahip yenilikçi veya yaratıcı yeni fikirleri, çözümleri veya iş fırsatlarını başlatan veya bunlara katkı sağlayan aktif mezunlara verilir. Çalışma alanları arasında;  girişimcilik, iş ve teknoloji yer alır.

Ödüller hem ülke hem de global düzeyde verilmektedir.  Global finalistler Nisan-Haziran 2022 döneminde, kazananlar ise Ağustos-Ekim 2022 döneminde açıklanacak. 

Türkiye birincilerinin kimler olduğunu ve başarılarını merak ediyorsanız aşağıda bulabilirsiniz. Beceriler, kararlılık ve sağlam bir Birleşik Krallık eğitimi ile bir sonraki Mezun Ödülleri Kazananı olabilirsiniz. Mezun Ödülleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin. Geçmiş kazananlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen sayfanın aşağısındaki linklere bakın.

Türkiye Mezun Ödülleri 2022 Kazananları