StudyUK Alumni Awards

Türkiye’deki Birleşik Krallık mezunlarının başarılarını kutluyoruz.

Mezun Ödüllerinin 2021 yılında kazananları belli oldu. 

Türkiye’deki Birleşik Krallık mezunlarının başarılarını kutluyoruz.

Birleşik Krallık'ta dünya standartlarında öğrenim gören seçkin öğrencilerin aldığı eğitim, yaşamları boyunca onlara avantaj sağlıyor.   Study UK Mezun Ödülleri, Birleşik Krallık yüksek eğitim kurumlarından mezun kişilerin, seçtikleri alanda ulaştıkları başarıları ve Birleşik Krallık'ta gördükleri eğitimin bu başarıyı nasıl etkilediğini göstermek amacıyla düzenlenmektedir. 

Üç ödül kategorisi bulunmaktadır:

  • Profesyonel Başarı Ödülü – profesyonel mesleki alanlarında sergiledikleri örnek liderlik ve başarılarıyla kendini gösteren, yarattıkları etkiyi ve başarılarını kendi mesleklerine ve ötesine yansıtabilen Birleşik Krallık mezunlarına verilir. 
  • Sosyal Etki Ödülü – olumlu yönde sosyal değişimin oluşmasına ve insanların yaşamlarının iyileşmesine ciddi ölçüde katkı sağlayan ve çaba gösteren Birleşik Krallık mezunlarına verilir
  • Girişimcilik Ödülü – yenilikçi ve yaratıcı yeni fikirler, çözümler ve gelişim potansiyeli büyük iş fırsatları bulan veya bunların geliştirilmesine katkı sağlamak için etkin bir şekilde çalışan Birleşik Krallık mezunlarına verilir. 

Ödüller hem ülke hem de global düzeyde verilmektedir.  Türkiye, bu yıl kazananları sadece dijital olarak kutlayan dört ülkeden biri. Diğer ülkeler ise Bangladeş, Nijerya ve Vietnam. Global finalistler Mart/Nisan 2021 aylarında, kazananlar ise Ağustos/Eylül 2021 aylarında açıklanacak. 

Türkiye birincilerinin kimler olduğunu ve başarılarını merak ediyorsanız aşağıda bulabilirsiniz. Beceriler, kararlılık ve sağlam bir Birleşik Krallık eğitimi ile bir sonraki Mezun Ödülleri Kazananı olabilirsiniz. Mezun Ödülleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin. Geçmiş kazananlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen sayfanın aşağısındaki linklere bakın.

Türkiye Mezun Ödülleri 2021 Kazananları

Profesyonel Başarı Ödülü

Gizem Apak

Brunel University London

Sabancı Üniversitesi’nde Görsel İletişim Tasarımı ana dalını ve Sanat Kuramı ve Eleştirisini tamamlayan Gizem, Brunel University’de yüksek lisansını tamamlayarak Tasarım Stratejisi ve İnovasyon alanında uzmanlaşmıştır. 

Türkiye'ye döndükten, çalışmalarını startuplara ve teknoloji şirketlerine yönelik olarak yoğunlaştırdıktan sonra Linkedin ve Foursquare'in Türkiye'deki özel reklam ortağı Publik'e Reklam Operasyon Yöneticisi olarak katıldı. İki yıldan biraz daha az bir sürede, Londra'daki Linkedin Genel Merkezi'nden EMEA'nın En İyi Operasyon Ekibi Üyesi ödülünü kazanmayı başardı. 

2015 yılında, Google'a Marka Uzmanı olarak katılmak için bu kez Dublin, İrlanda'ya taşındı. Google'da üç farklı rol deneyimleyen ve bir kez daha ülke değişikliği yapan Gizem, 2019 yılında Ürün Lideri olarak Türkiye'ye döndü ve halen Google Özel Komisyonu’nun bir parçası olmaya devam ediyor. Türk müşterilerinin çok kanallı faaliyetlerini yöneten ve Google yatırımlarını bu bağlamda değerlendirmelerine liderlik eden Gizem, hem satın alma içgörülerini verimli kullanma hem de müşteriyi doğru satış kanalına yönlendirme ile ilgili danışmanlık sunuyor.

Her zaman bir sanat ve tasarım meraklısı olan Gizem çizim konusunda uzun bir geçmişe sahiptir ve tasarım fikirlerini hayata geçirmektan hoşlanır. Ayrıca yoga ve farkındalık konusunda deneyime sahiptir ve 2020'de 200 saat Yoga Öğretmenliği Eğitimini tamamlayarak sertifikalı bir yoga öğretmeni olmuştur.

Sosyal Etki Ödülü

Nilüfer Özsoy

Cambridge Judge Business School

Kurumsal krediler tahsis alanında uzman olan Nilüfer Özsoy, Türkiye'de 10 yılı aşkın kurumsal bankacılık alanında deneyime ve Birleşik Krallık’ta Citibank London'da uluslararası bankacılık deneyimine sahiptir. Boğaziçi Üniversitesi'nden İşletme alanında lisans derecesi ile mezun olduktan sonra (yüksek onur belgesi ile ödüllendirildi) Birleşik Krallık’ta Cambridge Judge Business School'da Finans yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Kariyerine 2008 yılında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nda finansal analist olarak başladı. Proje finansmanı kredilerinin Türkiye'nin gelişimine çok önemli katkılar sağlayacağını göz önüne alarak 2010 yılında Türkiye'nin en büyük ticari bankası olan İş Bankası Proje Finansmanı Grubu'nda Kıdemli Kurumsal Krediler Tahsis Uzmanı olarak kariyerine zor bir alanda devam kararı aldı. 2013 yılında Cambridge Judge Business School'da Finans Yüksek Lisans programından mezun olduğundan beri İş Bankası Finansal Kurumlar & Yabancı Sermaye Şirketleri Grubu'nda çalışmaktadır. Bugüne kadar önde gelen Türk kurumsal firmalarının finansman süreçlerinde yer aldı, kredi tahsis alanında uzmanlaştı ve şu anda Türkiye'nin kalkınmasına finansal katkıda bulunmaya devam ediyor. Ayrıca Türkiye Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilen Kredi Derecelendirme, Sermaye Piyasası Faaliyetleri (İleri Düzey) ve Türev Araçlar Lisanslarına sahiptir ve Cambridge University Finance & Investment Society (CUFIS), Cambridge University Türk Topluluğu ve Cambridge University’nin en eski kolejlerinden biri olan Downing College üyesidir. 

Birleşik Krallık’taki çalışmalarından sonra en büyük katkısı İş Bankası Proje Finansmanı Bölümü bünyesinde Çevre Birimi'nin kurulmasında yer almasıdır. Proje, İş Bankası'nın finanse ettiği projelere çevre derecelendirmesi yapılmasını sağlıyor. Bu analizi bünyesinde barındıran ilk bankalardan biri oldular. 

Nilüfer’in halihazırda uzun vadeli kariyer hedefi, derin finansal bilgi ve yüksek kapasite donanımına sahip olarak Birleşik Krallık ağını kullanarak ve önde gelen finansman projeleri ile başarılı bir yatırım yöneticisi olmak ve küresel ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkıda bulunmaktır.

Girişimcilik Ödülü

Erkin Ergüney

London School of Economics (LSE)

Erkin Ergüney, 2019 yılında London School of Economics (LSE)’de Kalkınma Çalışmaları alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Bundan önce Şanghay'da iki yıl Çin Siyaseti ve Ekonomisi okudu. Erkin ve arkadaşları, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki lisans yıllarından bu yana İzmir'in Şirince ilçesine bağlı Şirince Köyü'nde akademik tartışmayı genişletmeye ve kaliteli eğitimi yaygınlaştırmaya çalışıyor. Arkhe Projesi'nin amacı, estetik bir ortamda konuşmak, öğrenmek ve büyümek için en iyi ve en parlak öğrencileri bir araya getirmek. Proje ekonomiden gastronomiye, felsefeden tarıma kadar çok çeşitli disiplinleri kapsıyor.  Arkhe şu anda girişimler ve sosyal yenilikçiler için bir araştırma enstitüsü ve kuluçka programı oluşturmak için genişliyor. Erkin aynı zamanda sosyal konularda çalışan, Y ve Z kuşağından paydaşları olan bir düşünce kuruluşu olan Anatolian Insider'ın kurucusudur. Covid-19 kısıtlamaları sürecinde bira üreterek ve Vikipedi'nin rastgele makale özelliğini kullanarak zamanını değerlendiriyor.

Dış bağlantılar