Shakespeare Kısa Film yarışması

Shakespeare Kısa Film Yarışması, size, sinema alanındaki yeteneğinizi dünyaya gösterme ve dünya çapında gerçekleştirilecek Shakespeare programının parçası olma fırsatı sundu!

Ölümünün 400. yıldönümünde tüm dünyayı William Shakespeare'in ölümsüz mirasını, eserlerini konu alan kısa filmlerle kutlamaya davet ettik. Sizden, Shakespeare'in bir oyununun tamamı veya sonesinden tutun da, en çok sevdiğiniz karakterine veya konuya kadar içinde Shakespeare olan öğeleri kullanarak kısa bir film çekmenizi istedik. Çekeceğiniz filmi daha sonra dünya genelinde oylamaya sunduk

Shakespeare’den esinlenen ve yetişkinlere yönelik içerik içermeyen 5 dakikadan kısa tüm filmleri kabul ettik.

"Hevesliyim ama film nasıl çekilir bilmiyorum" diyenler için British Council, filmini çekerken sana yardımcı olacak en iyi ücretsiz yazılım, uygulama ve diğer araçları sizin için bu adreste topladı.

Her ay en çok oyu alan başvuru ”ayın videosu” seçildi. Yılsonunda her ayın kazananları ”yılın videosu” olabilmek için bir süper çekilişe katılıp tam da Shakespeare’e yaraşır bir ödül kazandı.

Yıl sonunda bir kişi, nadir bir fırsat yakalayarak Birleşik Krallık'a bir seyahat ve kariyer gelişimi atölyelerine katılım hakkının yanısıra, DSLR kamera seti, Adobe Creative Cloud hesabı ve daha fazlasını kazandı.