British Council ve GREAT organizasyonu, İngiliz yaratıcı sektörünün en iyi örneklerini içeren ilk kısa filmler serisini sunmaktan gurur duyar.

5 Ocak'ta seyirciyle buluşan SBTV'nin 'Onikinci Gece' adlı müzik parçasında Maverick Sabre, Nego True, NoLay, Eyez ve Mic Righteous'dan oluşan 5 İngiliz sanatçı, Shakespeare'in aynı adlı oyunundan ilham alarak yeni sözler yazdılar. Ayrıca prodüktör Harry Love'ın Shakespeare'i modern izleyici için yeniden yorumladığı yeni eserinin çekimi de The Globe'un Sam Wanamaker tiyatrosunda yapıldı.

“SBTV'de işbirliği; yani yaşamın farklı kesimlerinden sanatçıları bir araya getirmek ve kural olarak kabul edileni zorlamak çok önemlidir. Shakespeare’in oyunları günümüzde de, kullandığımız dil, beğendiğimiz filmler ve eğlenceler üzerinde ciddi bir kültürel etkiye sahip. Buna rağmen, günümüz kuşaklarının o günün diliyle tamamen bir bağ kurabilmesi genelde daha zor oluyor. Bu yüzden de, aradaki açığı kapatmak ve yeni kuşaklarda da farkındalık yaratmak için, Shapeare'in en ikonik oyunlarından biri olan Onikinci Gece'ye yeni bir bakış açısı getirmek amacıyla günümüzün sevilen bazı şairlerini bir araya getirdik. İyi Eğlenceler!” – Jamal Edwards

Dış bağlantılar