“Shakespeare Yaşıyor”, ölümünün 400. yıl dönümü olan 2016 yılı boyunca Shakespeare'in eserlerinin çeşitli etkinliklerle kutlandığı küresel bir programdı. British Council ve GREAT Britain kampanyası tarafından yürütülen program; Shakespeare'i, eserleriyle toplumun her kesimine ve dünyanın bütün uluslarına hitap eden bir oyun yazarı olarak kutladı. Okullarda uygulanan benzersiz bir çevrimiçi iş birliği programının yanı sıra; film gösterimleri, sergiler ve performanslarla hayranlarının Shakespeare'i deneyimlemesini sağlayan kutlamalara 140'ı aşkın ülke katıldı.

“Shakespeare Yaşıyor” programı boyunca üretilen çevrimiçi kaynaklar, kullanıcıların erişimine açık tutulmaya devam ediyor. Kaynaklar arasında, Shakespeare'den esinlenen yenilikçi kısa filmler, Shakespeare'in oyunlarını “remiks”leyebileceğiniz dijital platformlar, Birleşik Krallık'ta ve tüm dünyada İngilizce öğrenen her yaştan gruba hitap eden ve okullarda kullanılabilecek eğitim materyalleri bulunuyor.

shakespearelives.org sitesini ziyaret ederek “Shakespeare Yaşıyor” programı hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilir ve bütün kaynakları bir arada keşfedebilirsiniz.

#ShakespeareLives etiketi ile sosyal medya üzerinden global çaptaki sohbetlere katılın.

Dış bağlantılar