Araştırmacı Bağlantıları Programı

Araştırmacı Bağlantıları programı, Türkiye ve İngiltere’de bulunan, kariyerinin başlangıcındaki akademisyen ve araştırmacıları bir araya getiren çalıştaylara finansal destek sağlamaktadır.

Araştırmacı Bağlantıları Akademik Ziyaret Desteği

Araştırmacı Bağlantıları Akademik Ziyaret Desteği başvuruları sona ermiştir. 

Araştırmacı Bağlantıları programının bu bileşeni kapsamında, İngiltere’de kariyerinin başında bulunan araştırmacılara altı aya kadar olan Türkiye ziyaretleri için ya da Türkiye’deki genç araştırmacıların İngiltere ziyaretleri için finansal destek sağlanmaktadır. Bu fon ile işbirliği kurmaya yönelik bağlantıların güçlendirilmesi, gelişmekte olan ülkelerin araştırma kapasitelerinin geliştirilmesi ve araştırmacılara yönelik kariyer fırsatlarının arttırılması amaçlanmaktadır.  

Araştırmacı Bağlantıları Akademik Ziyaret Desteği altında desteklenen araştırmacıların listesine aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

Araştırmacı Bağlantıları Çalıştay Düzenleme Desteği

Araştırmacı Bağlantıları Çalıştay Düzenleme Desteği başvuruları sona ermiştir. 

Araştırmacı Bağlantıları programı, Türkiye ve İngiltere’de bulunan, kariyerinin başlangıcındaki akademisyen ve araştırmacıları bir araya getiren çalıştaylara finansal destek sağlamaktadır. Bu çalıştaylar ile araştırmacıların kariyer fırsatlarının arttırılması ve işbirliğine yönelik bağlantıların kurulması amaçlanmaktadır. İki ülkeden iki ayrı araştırmacının koordine ettiği bu çalıştaylar, belirli bir araştırma alanına veya disiplinler-arası bir çalışma konusuna yoğunlaşmaktadır.

Araştırmacı Bağlantıları Çalıştay Düzenleme Desteği Programı altında desteklenen araştırmacıların listesine aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

Official Development Assistance (ODA) Nedir?

Fondan yararlanabilmek için önerilen çalışmaların, ülkelerin ekonomisi ve toplumsal refahına katkıda bulunabilecek araştırmalar içerecek şekilde 'kalkınma" ile alakalı olması gerekmektedir. Başvurularda, araştırmanın makul bir zaman dilimi içerisinde (3-15 yıl) toplumlar üzerinde nasıl olumlu etkiler oluşturacağının açık bir şekilde ifade edilmesi gerekmektedir.

ODA kriterleri hakkında detaylı bilgi için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Newton-Katip Çelebi Fonu ve TÜBİTAK

Newton–Kâtip Çelebi Fonunun Turkiyedeki ana yürütücü kurumdur. TÜBİTAK hakkında daha fazla biligi için Newton-Katip Çelebi Fonu TÜBİTAK web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Newton Fonu Genel Sayfası

Newton Fonu hakkında detaylı bilgi için Newton web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Başvuranlar İçin Brileşik Krallıkda Ortak Bulma Tavsiyesi

Eğer Newton-Katip Çelebi Fonu çerçevesinde, İngiltere’de çalışma alanınıza uygun ortaklıklar kurma konusu ile ilgili desteğe ihtiyacınız olursa websitemizi ziyaret edebilir ya da newton@international.ac.uk adresine yazabilirsiniz.

Akademik Ziyaret Desteği Alan Başarılı Araştırmacılardan Hikâyeler

Hikâyelerin tümüne ulaşmak için web sayfamızı ziyaret edin. 

Başarılı Çalıştaylardan Hikâyeler

Hikâyelerin tümüne ulaşmak için web sayfamızı ziyaret edin.