Newton-Katip Çelebi Fonu Bilgilendirme Günleri

Newton Fonu, İngiltere’nin resmi kalkınma yardımının (ODA) bir parçası olup temel amacı, gelişmekte olan ülkelerde ekonomik kalkınma ve refahın sağlanması için bilim ve yenilik alanlarında işbirlikleri kurulmasıdır.

Newton Fonu, Türkiye’de Katip Çelebi-Newton Fonu adı altında yürütülmekte, İngiltere ve Türkiye hükümetleri tarafından desteklenmekte ve beş yıl devam edecek olan programa yılda 8 milyon £ tahsis edilmektedir. Newton - Katip Çelebi Fonu’nun amacı, iki ülkedeki bilimsel araştırma ve yenilik sektörlerini bir araya getirerek Türkiye'deki ekonomik kalkınma ve toplumsal refah alanlarında karşılaşılan sorunlara ortak çözümler geliştirmektir.

Newton - Katip Çelebi Fonu hakkında daha fazla bilgi edinmek için yakınınızda gerçekleştirilen Bilgilendirme Günlerine katılabilirsiniz. Aşağıda geçtiğimiz dönemde gerçekleştirilen Bilgilendirme Günleri etkinliklerinin tarihleri verilmiştir. Zaman ve mekan netleştirildiğinde eklenecek yeni etkinleri takip etmek için bu sayfayı kontrol edebilirsiniz.

Bilgilendirme Günlerine ev sahipliği yapmak için İrem Aktaşlı ile irem.aktasli@britishcouncil.org.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Bilgilendirme Günü

Tarih: 25 Mayıs 2016

Saat: 14:00-15:00

Yer: TED Universitesi