Görsel Sanatlar Departmanı, Birleşik Krallık'ın görsel sanatlar sektörüyle dünya genelinde bu alanda çalışan profesyoneller arasında ilişkiler kurarken, ağırlıklı olarak gelişmekte olan ülkelerden çağdaş sanat projelerini sahneleme ve desteklemeye odaklanıyor. Bu alanda, sergiler, eğitim ve gelişim çalışmaları, profesyonel eğitim değişim programları ön plana çıkıyor; görsel sanatlar ve müzecilik sektöründe uluslararası çalışmanın getirdiği eşsiz bilgi birikimimizin ve lojistik tecrübemizin paylaşımına ağırlık veriliyor.

Devam eden projeler

British Council, Türkiye’den küratörlere, Birleşik Krallık’ta misafir küratör programına katılıp British Council Koleksiyonu’ndan ikinci kez bir online sergi geliştirme imkanı sunuyor.

British Council’ın Duvarları Olmayan Müze’si, Elif Kamışlı'nın küratörlüğünü yaptığı "Geçen Gece Bir Rüya Gördüm" başlıklı bir grup sergisi sunuyor. Adını 16. yüzyıla ait bir İskoç ağıtı olan "Uzak Ovalar" alan sergi Birleşik Krallık sanatındaki iki güçlü gelenek olan manzara ve heykele odaklanarak Vanessa Bell, David Muirhead Bone, Eveleen Buckton, Charles Cheston, Duncan Grant, Wilfred Fairclough, Richard Long, Paul Nash, Susan Philipsz, Gwendolen Raverat, Philip Wilson Steer ve Alfred Thornton’ın British Council Koleksiyonu'ndaki eserlerini içeriyor. Detaylı bilgi edinin.