Kaynaklar

Eğer kendi yaratıcı işini kurmak isteyen bir girişimci adayıysanız bu rehber size yardımcı olabilir.  Yaratıcı İşletmeler için Eğitim Seti, düşüncelerinizi geliştirip, beklentileriniz ile motivasyonlarınıza en uygun iş modelini kurarak bir iş planı hazırlamanız için gereken çerçeveyi sunar.

Yaratıcı Platformlar Kitapçığı, yaratıcı platform kurmak isteyen girişimciler için ücretsiz bir eğitim setidir. Birleşik Krallık ve Avrupa'daki en başarılı platformlardan bazılarının denenmiş ve test edilmiş yaklaşımlarını, en iyi uygulamalardan örnekleri ve faydalı öneriler içerir.

  • Yeni Oyun Sahaları, Sanatta Hack Etkinliklerine Giriş

Yeni Oyun Sahaları, kültür sektöründeki hack etkinlikleriyle ilgili giriş niteliğinde bir rehberdir. Kültür sektöründe başlıca hack etkinliği türlerini inceleyen rehber, bu etkinliklerin bireyler ve kuruluşlar için potansiyel faydaları, farklı toplulukların katılımını sağlamaya yönelik yaklaşımlar ve doğru ortamın yaratılması konularında tavsiyelerde bulunuyor. Ayrıca, başarıya ulaşmak için hayati önem taşıyan bazı unsurları detaylı bir şekilde anlatarak daha genel yaklaşımların ardındaki mantığı açıklıyor.