Mix the City İstanbul

British Council Türkiye, dünyanın farklı köşelerinden insanların Türkçe müziğin zenginliğini ve çeşitliliğini deneyimleyebileceği ve İstanbul metropolünü müziği ve müzisyenleriyle daha iyi anlayabileceği interaktif bir çevrimiçi müzik deneyimi olan Mix the City İstanbul projesini başlatıyor.

Mix the City İstanbul, YouTube sanatçısı Kutiman'ı Birleşik Krallık’ın önde gelen yaratıcı ajansı Flying Object, dijital prodüksiyon şirketi Roll Studio ve İstanbul'da yaşayan 14 müzisyenle buluşturan interaktif bir müzik videosu platformudur.

Mix the City, dünyanın dört bir yanındaki insanları İstanbul'u kendi bakış açılarıyla yorumlamaya davet ediyor. Kutiman kaydettiği kısa videosunda İstanbul'un farklı seslerine yer verdi. Flying Object ise bu müzisyenlerin kliplerini çekerek güzel, eğlenceli ve kullanıcıların kolayca remiks yapabilecekleri ve paylaşımda bulunabilecekleri bir platform oluşturdu.

Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar, kullanıcı dostu, mobil/tablet ve masaüstü ortamlarla uyumlu bir ses ve görüntü platformunda bu kayıtların remiksini yaparak kendi müzik videolarını oluşturabilir ve sosyal medyada paylaşabilir.

Siz de www.mixthecity.com/istanbul a gidip kendi miksinizi hemen yapabilirsiniz. Şehrin müziğini yaratmaya hazırlanın.