Tech4Culture

Tech 4 Culture Konferansı

British Council; Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, The Audience Agency ve Outlandish işbirliğiyle sanat ve teknoloji sektörleri arasındaki diyaloğu güçlendirmek ve dijital işbirliklerini teşvik etmek üzere düzenlediği etkinlik serisine Tech 4 Culture konferansı ile devam etti.

Global Remix Zirve’sinin kurucu ortağı Simon Cronshaw'un sunumu ile koferans, dijital işbirliklerine engel olan unsurları tartışmak, çözümleri araştırmak, kültür, sanat ve teknoloji işbirliklerine ilham vermek  amacıyla Birleşik Krallık ve Türkiye’den kültür ve teknoloji sektörüne yön verenleri bir araya getirdi.

Yazılımcılar, yazılım geliştiriciler, tasarımcılar, veri bilimciler ve kültür sektöründe çalışan profesyoneller başta olmak üzere herkese açık olan konferans programına buradan ulaşabilirsiniz. 

Etkinlik fotoğraflarını buradan inceleyebilirsiniz. 

Etkinlik aynı zamanda Facebook sayfamızdan canlı yayınlanmıştır. 

Ayrıca, "Yeni oyun sahaları: Sanatta Hack Etkinliklerine Giriş" isimli eğitim kitapçığımızı buradan inceleyebilir ya da aşağıdaki bölümden indirebilirsiniz. 

Tarİh ve yer

Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Sky Lounge

Tarih: 16 Mart 2017 Perşembe, 13.00 – 17.30

Tech4Culture Hakkında

Tech4Culture: İzleyici geliştirme için dijital işbirlikleri

Tech4Culture, British Council'in teknoloji ve kültür topluluklarını oyun oynamaya ve prototip yaratmaya çağıran küresel hack programıdır.

Birleşik Krallık'ın, dijital hack uygulaması ve işletme start-up stratejisini kültürel alana uyarlamadaki öncülüğü dünyaca biliniyor. Dünya genelinde yaratıcı ve kültürel sektörlerin teknolojik yeniliklerden yararlanması gerekiyor; dijital devrime kucak açmanın zamanı geldi.

British Council, Aralık 2016 ile Şubat 2017 tarihleri arasında Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, The Audience Agency ve Outlandish ile birlikte Türkiye genelinde, Birleşik Krallık'ın bilgi ve tecrübelerini paylaşmak, yeni düşünce tarzlarını teşvik etmek ve kültür sektöründeki yeni dijital fikirlere ilham vermek amacıyla bir dizi etkinlik düzenleyecek. Etkinlikler Mart 2017'de bir tanıtım konferansıyla sona erecek.

Program Takvimi

Tech4Culture Tanışma Oturumu: - 14-15 Aralık 2016

Sandbox: 22 Şubat 2017
Hackathon: Başvurular için son tarih 15 Şubat 2017
                     Etkinlik tarihi: 25 Şubat 2017
Tech4Culture Konferans: 16 Mart 2017 

Sandbox ve Hackathon etkinliklerimizin videosunu buradan izleyebilirsiniz. 

The Audience Agency Hakkında

The Audience Agency (TAA), 2012 yılındaki kuruluşumuzdan bu yana hedef kitle geliştirmede teknoloji ve veri kullanımı dendiğinde önde gelen isimlerden olmuştur. The Audience Agency, kültür kurumları ile politika yapıcıların hedef kitle ve katılım stratejileri planlamasına ve geliştirmesine yardımcı olur.

Hedef kitle geliştirme, pazarlama ve iletişim, iş planlaması, değerlendirme, işbirliği, savunma, fizibilite ve tedarik planlamaya destek olacak fikirler, danışmanlık, araçlar ve araştırmalar sunuyoruz. Ulusal hedef kitle veri kümesini düzenliyor ve elde edilen bilgileri herkesin erişimine sunuyoruz. Büyük ve küçük ölçekli kuruluşlardan, ticari ve teşvik desteği alan firmalara, İngiltere, Galler ve dünya genelindeki fon sağlayıcılara ve ajanslara kadar tüm kültürel sektörlerde aktifiz. Stratejistler, araştırmacılar ve analistlerden oluşan uzman ekibimizden tamamen size özel bir çalışma talep edebilir; çevrimiçi kaynaklarımızı, rapor ekranlarımızı ve araçlarımızı kullanarak veya programlarımızdan birine katılarak hedef kitleniz hakkında fikir edinebilirsiniz.