Prof. Barry O’Sullivan

KIDEMLI DANIŞMAN, DİL DEĞERLENDİRME ARAŞTIRMA GRUBU | BRITISH COUNCIL

Profesör O’Sullivan, UK Association of Language Testing and Assessment (Birleşik Krallık Dil Sınavları ve Değerlendirmeleri) derneğinin kurucu başkanıdır ve Birleşik Krallık'taki Reading ve Roehampton üniversiteleri, MARA Teknoloji Üniversitesi (Kuala Lumpur) ve Lizbon Üniversitesi'nde onursal ve misafir başkanlık görevlerini yürütmektedir. Son çalışmaları arasında Aptis adlı kurumlar arası yeni dil sınavının geliştirilmesi ve geçerli kılınması yer almaktadır.   Profesör O’Sullivan, 2016 yılında Academy of Social Science (Sosyal Bilimler Akademisi) üyeliğine layık görülmüştür.

Dr. Jamie Dunlea

KIDEMLİ ARAŞTIRMACI, DİL DEĞERLENDİRME ARAŞTIRMA GRUBU | BRITISH COUNCIL

Dr. Dunlea, British Council'ın tasarladığı ve geliştirdiği değerlendirme sistemleri için bir dizi dil sınavı geliştirme ve geçerli kılma projesi üzerinde çalışmaktadır. Ayrıca araştırmacılar ve organizasyonlarla projeler üzerinde uluslararası düzeyde iş birliği gerçekleştirmektedir.  2013 yılında British Council'a katılan Dr. Dunlea, bundan önce Japonya'da EFL sınavları geliştiren ve yöneten Eiken Foundation of Japan'da (Japon Eiken Vakfı) Şef Araştırmacı görevini yürütmüştür. EFL eğitimi alanında 25 yıllık deneyime sahip olan Dr. Dunlea, öğretmen olarak bu alanda çalışmaya başlamış ve daha sonra sınav geliştirme ve üretimi ile değerlendirme araştırmaları üzerine çalışmıştır.

Dr. Victoria Clark

DEĞERLENDİRME GELİŞTİRME YÖNETİCİSİ, DOĞU ASYA | BRITISH COUNCIL

Dr. Clark'ın uzmanlık alanı, ikinci/yabancı dil olarak İngilizcenin (EFL) değerlendirilmesidir. GEPT sınav hazırlığı üzerine birçok kitap yayınlayan Dr. Clark, dünya çapındaki konferanslarda sunumlar yapmıştır. Dil değerlendirme alanında uzmanlaşmadan önce, EFL öğretmeni ve öğretmen eğitmeni olarak çalışan Dr. Victoria Clark'ın ilgi duyduğu araştırma alanları arasında; performansa dayalı sınavlar, yazma öğretimi ve değerlendirmesi, konuşma sınavlarının geçerli kılınması ve ödev karmaşıklığı bulunmaktadır.

Konferans moderatörü: Richard Spiby

SINAV GELİŞTİRME ARAŞTIRMACISI | BRITISH COUNCIL

Richard Spiby, Haziran 2016'dan beri algılayıcı beceriler (dil bilgisi ve kelime bilgisi ile okuma ve dinleme) için Sınav Geliştirme Araştırmacısı görevini yürütmektedir. Richard Spiby'nin ana sorumlulukları arasında, operasyonel verilerin analizi ve Aptis sınavının algılayıcı beceri bileşenlerinin gözden geçirilmesi ve geliştirilmesi yer almaktadır.