How to register
How to register image

Bir sınava kayıt yaptırmadan önce lütfen Kural ve Yönetmelikler belgesini gözden geçirin. 

Sınav yerinin açık adresinin yer aldığı çizelge, bireysel kayıt yaptırmış adaylara sınavdan dört hafta önce e-posta yoluyla gönderilecektir. Eğer bir okul ya da kurum aracılığıyla kayıt yaptırdıysanız, bu bilgi okulunuza gönderilecektir.

Sınav yeri ve başlangıç saatleri ile ilgili tüm bilgileri içeren Sınava Giriş Onayı belgesi size sınavdan bir hafta önce e-posta yoluyla gönderilecektir.

Sınava Giriş Onayı belgeniz sınav tarihine dört gün kala hala elinize geçmediyse, lütfen British Council Türkiye ile iletişime geçin.

Bireysel Adaylar

Bireysel adayların, internet üzerinden indirilebilecek ya da ofislerimizden temin edilebilecek Aday Giriş Formu’nu doldurmaları gerekir. Formu doldurduktan sonra lütfen sınav departmanımıza e-posta yoluyla gönderin. Arkasından aşağıdaki ödeme talimatlarını takip ederek Cambridge English sınav kaydınızı tamamlayın.

Ödeme

Lütfen gireceğiniz sınavın ücretini kontrol ederek, ilgili miktarı aşağıdaki banka hesabına aktarın:

  • T.C İş Bankası
  • Beyoğlu şubesi (Şube kodu: 1011)
  • Hesap sahibinin adı (Alıcı): British Council – Embassy Office of Cultural Counsellor
  • Hesap No: 3150992 (GBP hesabı)
  • IBAN No: TR160006400000210113150992

Dil okulları

Dil okulları, okullara yönelik Blok Giriş Formu’nu kullanarak adaylarını kaydettirebilir. Bu formu bize e-posta ya da faks yoluyla iletebilirsiniz (+90 312 455 36 36). 

Ödeme

Cambridge ESOL sınav kaydının tamamlanması için gereken ücreti, merkezlerimizi bizzat ziyaret ederek de yatırabilirsiniz. 

Özel düzenlemeler

Özel düzenlemeler ancak Cambridge English’in kağıt üzerinde yapılan sınavları için geçerlidir. Özel düzenlemeler sunabileceğimiz durumlar hakkında daha fazla bilgi alın. Sınava kaydolurken durumunuzla ilgili son iki sene içerisinde düzenlenmiş bir tıbbi rapor ibraz etmeniz gereklidir.