What is aptis?
  • Aptis, organizasyonunuzun İngilizce dil seviyesini güvenilir ve doğru bir biçimde ölçmenizi sağlar ve bu sayede işe alım, işgücü gelişimi ve eğitimi ihtiyaçlarınız hakkında daha iyi kararlar almanıza yardımcı olur.
  • Aptis esnek ve erişilebilir bir sınav olduğu için kişileri kolaylıkla test edebilirsiniz.                  
  • Aptis ayrıca sizin gereksinimlerinize uygun becerileri doğru bir şekilde test etmenizi ve çabuk sonuç almanıza yardımcı olur.

APTIS NASIL YAPILANDIRILMIŞTIR?

  • Aptis; gramer, kelime bilgisi ve dil becerilerini (konuşma, yazma, okuma ve dinleme) ölçer. Sınava giren herkes, gramer ve kelime bilgisi bölümlerini tamamladıktan sonra seçtiğiniz İngilizce dil becerilerine ilişkin bölümlere geçer.

  • Sınav soruları genel konularla başlayıp giderek zorlaşır. Sınavın her bölümü, İngilizce becerisini A1-C seviyesinde ölçmektedir.

İHTİYACINIZ OLAN APTIS SINAVINI NASIL SEÇECEKSİNİZ?

Sınavın dilerseniz tüm dil becerilerini (konuşma, yazma, okuma ve dinleme), dilerseniz de yalnızca organizasyonunuz için en uygun olan beceriyi ölçmesini isteyebilirsiniz.

Örneğin, ön ofis personelinin işe alımından sorumlu bir insan kaynakları müdürünün temel önceliği, İngilizce konuşma ve yazma olabilir. Öte yandan, kurumunuzdaki öğretmenlerin İngilizce dil seviyelerini genel olarak değerlendirmek istiyorsanız; konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerilerinin tümünü sınamak isteyebilirsiniz.

Aptis’i ihtiyaçlarınıza en uygun biçimde kullanmak konusunda size tavsiyeler verebiliriz.

Seviye belirleme ihtiyacınız ister işe alım, ister işgücü gelişimi veya eğitim sebepli olsun; Aptis sayesinde beklediğiniz, ileriye dönük İngilizce sınavına kavuşmuş olacaksınız.

APTIS VARYANTLARI

GENEL APTIS

Genel Aptis, temel seviye belirleme sınavıdır. Genel Aptis; profesyonel veya organizasyonel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilerek, farklı sektörlerde (örneğin ticaret, seyahat, turizm) aranan veya sizin tarafınızdan seçilen dil becerilerini ölçmek için kullanılabilir.

İLERİ SEVİYE APTIS

Aptis; İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma yeteneklerini doğru bir şekilde test etmeye yardımcı olan yenilikçi bir uygulamadır. Aptis, ileri seviye İngilizce’nin (CEFR* B1-C2) test edilmesi gerektiği durumlarda dil yetkinliğini ölçer. 

ÖĞRETMENLER İÇİN APTIS

Öğretmenler için Aptis; kurumunuzun eğitim seviyesini yükseltmek amacıyla, eğitim alanında çalışanların ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmıştır.

Öğretmenler için Aptis hakkında daha fazla bilgi edinin.

GENÇLER İÇİN APTIS

Gençler için Aptis, 13-15 yaşındaki öğrenciler için tasarlanmakta ve yabancı dil öğrenen gençlerin İngilizce dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Gençler için Aptis hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dış bağlantılar