Taking the Aptis test

Aptis nedir?

Tüm dünyada İngilizce bilgisini değerlendirmede 70 yılı aşkın tecrübeye sahibiz. Aptis sınavı, uzmanlarımız tarafından Aptis testini İngilizce dil değerlendirme alanında yapılan son çalışmaları baz alarak hazırlamışlardır.  

Aptis; İngilizce seviyenizi konuşma, yazma, okuma ve dinleme gibi dört temel alanda sınamanın yanı sıra, bir gramer ve kelime bilgisi testi de içermektedir. Beceri testlerinden hangilerinin uygulanacağı, sınava girmenizi isteyen kuruma (işveren ya da eğitim sağlayıcı) göre değişir.

Aptis sınavına nasıl girerim?

Aptis sınavına giriş hakkında bilgi işvereniniz, üniversiteniz ya da okulunuz tarafından sağlanacaktır. Sınava girmek için doğrudan bizim aracılığımızla kayıt yaptırmanız mümkün değildir.

Aldığım puanlar ne anlama geliyor?

Sonuçlarınız, Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi’ne (CEFR) göre düzenlenir. Bu sonuçlar, her bir beceri testi için (CEFR) seviyenizi (A1-C) gösterir. Dört beceri testine de giren adayların genel CEFR seviyesi belirlenir. CEFR seviyesinin yanı sıra, girdiğiniz her beceri testi için yatkınlık düzeyinizi gösteren bir puan (0-50) verilir. 

Örnek sonuç raporuna göz atın.

Sınava nasıl hazırlanabilirim?