Date
Salı 17 Eylül 2019 - Çarşamba 18 Eylül 2019

Women of the World İstanbul Festivali Thinkin Toplantıları

17 Eylül Salı, 09.30 Kayıt, 10.00 – 12.30 Toplantı
18 Eylül Çarşamba, 09.30 Kayıt, 10.00 – 12.30 Toplantı

Adres:
Feriye İstanbul
Çırağan Cad. No:44 Beşiktaş/İstanbul

2011 yılında Jude Kelly, CBE tarafından, Londra’da Southbank Centre’da, Dünya Kadınlar Günü'nün 100. yıl dönümünde başlatılan WOW, kadınların başarılarını kutlayan ve günümüzde hala karşılaştıkları engelleri mercek altına alan bir festival olma özelliği taşıyor. İstanbul’da  Kültür ve Sanat  Alanında Kadın ve Liderlik programımız  kapsamında düzenlenecek olan WOW, altı kıtaya yayılarak 30’u aşkın merkezde iki milyondan fazla kişiye ulaşmış olan küresel bir festival. Dünyadaki her WOW festivali bir şehre adanmıştır ve Thinkin adı verilen ön toplantılarla başlar. Sizleri, birlikte beyin fırtınası yaparak, İstanbul’da nasıl bir WOW festivali görmeyi hayal ettiğinizi paylaşmaya davet ediyoruz!

Festivalden önce düzenlenecek ilk iki Thinkin toplantısı 17-18 Eylül tarihlerinde, Jude Kelly moderatörlüğünde ve WOW Vakfı'ndan Claudia Merhej’nin katılımıyla gerçekleştirilecek. 

Thinkin toplantıları, katılımcıların bir araya gelerek toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlendirilmesinin gerekliliği ve bu konuda yürüttükleri çalışmalar hakkında fikir alışverişi yapabilecekleri bir diyalog ortamı sağlayacak. Oturumlar, WOW’un neleri başarmasını umduğumuzdan bahsedeceğimiz giriş bölümü, planlama, fikir alışverişi ve tartışma bölümlerinden oluşacak.

Toplantılarımızın gerçekleştirileceği alanlarda, erişilebilirliğe önem verdiğimizi belirtmek isteriz. 

Her Thinkin toplantısı toplam 50 katılımcı ağırlayabilecektir. British Council olarak, İstanbul’un çeşitliliğini yansıtacak gruplar oluşturacağız. Sınırlı kapasite nedeniyle kaydınızın yıl içerisinde düzenlenecek olan diğer Thinkin toplantılarına alınabileceğini bildirmek isteriz. 

Kayıt için son gün 2 Eylül Pazartesi.

Tag icon
Sanat