Date
Pazartesi 11 Ekim 2021 - Cumartesi 12 Şubat 2022

11 Ekim -12 Şubat tarihleri arasında Birleşik Krallık’taki 30'dan fazla üniversite çevrimiçi etkinliğimizde bizimle olacak.  Üniversite temsilcileriyle birebir çevrimiçi toplantılara katılabilir ve Birleşik Krallık’ta eğitim hakkında bilmeniz gereken her şeyi düzenleyeceğimiz web seminerlerinde öğrenebilirsiniz. 

Ayrıca, Birleşik Krallık’a gelmek için yeni göçmenlik süreci hakkında bilgi edinebilecek, Türkiye’deki resmi kurumlar ve etkinliğe katılan Birleşik Krallık üniversiteleri tarafından verilen yeni burs fırsatlarını keşfedip programlara başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi alabileceksiniz.

Önemli tarihler

 • 11-15 Ekim 2021: Study UK web seminerleri: Birleşik Krallık üniversiteleri ile görüşmeden önce temel bilgiler ve burslar hakkında bilgi için bu seminerlere katılabilirsiniz.
 • 25 Ekim - 3 Kasım 2021: Study UK: Birleşik Krallık üniversiteleri ile çevrimiçi fuarında tanışın – On gün sürecek bu etkinliğimizde, Birleşik Krallık üniversitelerinin temsilcileri ile birebir toplantılara katılabilir  ve eğitim planlarınızı tartışarak tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Ayrıca üniversitelerin düzenleyeceği web seminerlerine katılarak Birleşik Krallık’taki öğrenci hayatı hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. Web seminerleri arasında yer alan başlıklar: bütçenizi yönetme, Birleşik Krallık’ta yaşam, Birleşik Krallık’taki yaşamınıza nasıl adapte olabilirsiniz ve başvuru mektubu nasıl yazılır 
 • 8-12 Şubat 2022: Study UK: Birleşik Krallık üniversiteleri ile çevrimiçi fuarında tanışın - Ekim ve Kasım aylarındaki çevrimiçi fuarlarımızı kaçırdıysanız endişelenmeyin. Katılımcıların üniversitelere daha fazla soru sorabilmeleri için beş günlük bir etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Etkinlik boyunca Birleşik Krallık üniversiteleri ile birebir toplantılara katılarak, temsilcileri ile çevrimiçi konuşma fırsatına sahip olacaksınız.

Hemen kayıt olun: https://study-uk-events-we.britishcouncil.org/ 

Kayıt ücretsizdir ve etkinlik Türkiye, Kazakistan, Özbekistan, Rusya, Ukrayna, Israil, Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Gürcistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ ve Sırbistan’dan öğrencilere açıktır.

Kimler bu etkinliğe katılabilir?

Etkinlik öğrenciler, eğitim danışmanları, öğretmenler ve veliler için uygundur. 

 • Lisans (BA), yüksek lisans (MA) veya lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler
 • deneyimli bir gezgin olan veya ilk kez yurtdışına çıkan öğrenciler 
 • okumak istediğiniz konuyu ve başvurmak istediğiniz üniversiteyi biliyorsunuz veya araştırmanıza nereden başlayacağınız hakkında hiçbir fikriniz yok ise bu etkinlik size doğrudan üniversitelerden ve uzmanlardan ihtiyacınız olan bilgileri alma şansı veriyor.

Etkinlik neler sunuyor?

Platforma kaydolduktan sonra şunları yapabileceksiniz:

 • belirli eğitim alanları ve kariyer fırsatları hakkında web seminerlerine katılabilir ve farklı lisans ve lisansüstü programlar hakkında bilgi alabilir,
 • katılımcı Birleşik Krallık üniversitelerinin temsilcileriyle birebir çevrimiçi toplantılara katılabilir,
 • burslar ve diğer finansman seçenekleri dahil olmak üzere, Birleşik Krallık’ta eğitim ve yaşam maliyetlerini öğrenebilir,
 • öğrenciler için yeni vizeler hakkında önemli bilgileri öğrenebilir, 
 • program başvurularınızı nasıl tamamlayacağınız hakkında ipuçları alabilir, 
 • Birleşik Krallık’ta eğitim için İngilizce dil gereksinimleri hakkında bilgi edinebilir, 
 • tüm sorularınızın cevaplarını alarak Birleşik Krallık’ta eğitim yolculuğunuzu planlamaya başlayabilirsiniz.

Nasıl katılabilirim?

Sadece ‘kayıt’ butonuna tıklayarak formdaki eğitim ve ilgi alanınız ile ilgili bilgileri doldurmanız yeterli. Platformu keşfetmeye başlamak ve ilginizi çeken katılımcı üniversiteler, burslar ve eğitim alanları hakkında daha fazla bilgi almak için bir onay e-postası alacaksınız.

Etkinliğe kayıt yaptıranlar için özel teklif

Bu yıl, Study UK online etkinliğine kayıt yaptıranlar ayrıca IELTS Coach Express paketi ile ücretsiz ve özel bir tekliften faydalanacaklar. IELTS Coach, IELTS uzmanları ve British Council tarafından sağlanan kişiselleştirilmiş bir çevrimiçi koçluk hizmetidir. Hizmet, IELTS becerilerini, grup veya özel derslerdeki yeterliliği geliştirmek üzere kişisel ihtiyaç analizi için kullanılabilir. Tekliften yararlanmak için kayıt yaptıranların, 31 Ocak 2022'ye kadar olan tüm IELTS sınav oturumları için 3 Ekim - 3 Kasım 2021 tarihleri arasında British Council'dan IELTS sınavı satın almaları gerekmektedir. Şartlar ve koşullar geçerlidir.

 IELTS testinizi satın aldıktan sonra formu doldurun