Date
Perşembe 29 Mart 2018 - 09:00

REMIX Academy İstanbul

British Council ve Pozitif, REMIX Academy İstanbul'u sunar.

29 Mart tarihinde, sanat ve teknoloji arasındaki işbirliğinin geleceğini şekillendiren trendleri inceleyecek İstanbul'daki ilk REMIX Academy özel etkinliğimizde bize katılın. Sanat, yaratıcı endüstriler, start-uplar, markalar, politika ve dijital teknoloji topluluklarından Birleşik Krallık ve Türkiye’den yenilikçileri bir araya getiriyoruz.

Hangi girişimciler hedef kitle geliştirme konusunda yeni kanallar yaratıyor? Hedef kitleleriyle aralarındaki ilişkiyi kullanarak, fikirlerini gerçekleştirmede yeni gelir kaynakları geliştirip, fikirlerini sürdürülebilir kılan yaratıcı işletmeler kurabilirler mi? Kültüre ve yaratıcı girişimcilerin fikirlerini geliştirmelerine ve test etmelerine olanak tanıyan, yenilikçi altyapı modelleri nelerdir? Kültür ve sanat kurumları, mevcut ve gelecekteki iklimde amaçlarını gerçekleştirebilmek için neler yapıyorlar? Tüm bu sorular; yeni iş modelleri, pazarlama teknikleri, yaratıcı şehirlerin yükselişi ve çığır açan teknolojik gelişmelerle birlikte içerik üretimi ve dağıtımında yenilikçi yaklaşımlar kapsamındaki oturumlarda ele alınacak.

Küresel REMIX Zirvelerinin bir ayağını oluşturan REMIX Academy etkinlikleri, kültür sektörü ve yaratıcı endüstrilerin geleceğini biçimlendiren önemli fikirler, yaratıcı şehirler ve yaratıcı ekonomi üzerine konuşmak amacıyla farklı endüstrilerden kanaat önderlerini bir araya getirerek; kültür, teknoloji ve girişimciliğin kesişimini mercek altına alıyor.

Etkinlik içeriği: Sanat, yaratıcı endüstriler, start-uplar, markalar, politika ve dijital teknoloji topluluklarından Türkiye ve Britanya’dan yenilikçilerin katılımıyla ilham verici konuşmalarve panel oturumları

Etkinlik yeri: Bomontiada ve ATÖLYE - Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1, 34384 Şişli/İstanbul 

Etkinlik saati: 09.00 – 18.00

Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve indirimli biletlerden yararlanmak  için REMIX Academy web sitesini ziyaret edin. 

#REMIXIST

Sanat