A Midsummer Night's Dream, Shakespeare
Propeller Company, Shakespeare ©

Credits: Dominic Clemence

Date
Salı 20 Mayıs 2014 - 00:00 - Cumartesi 24 Mayıs 2014 - 00:00
Yer
Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi

Propeller Tiyatrosu İstanbul Tiyatro Festivali’nde

Shakespeare’in ölümünün 400. yılı nedeniyle gerçekleşecek üç yıllık kültür programı kapsamında,Propeller Tiyatrosu, büyük beğeni toplayan iki oyunuyla İstanbul’da izleyici ile buluşuyor.

Bir Yaz Gecesi Rüyası dünyanın çeşitli yerlerinde defalarca seyirci karşısına çıkmış, dolu salonlarda başarıyla sergilenmiş ve büyük beğeni toplamış bir oyun. Oyunda aşkın ve yanılsamanın çatışması, kraliyet düğünleri öncesinde birbirlerine âşık iki insanın hikâyesinde veriliyor. Düş ve gerçeklik oyun boyunca sürekli olarak yer değiştirirken, insana özgü duygusal karmaşa da tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor.

Yönetmen Edward Hall bir soru cevap oturumuna katılacak ve 24 Mayıs'taki gösterinin ardından IKSV tarafından onur ödülü ile onurlandırılacaktır.

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi

20 Mayıs Salı 20:30

22 Mayıs Perşembe 20:30

24 Mayıs Cumartesi 20:30

155′ sürer; 2 perde.

Biletler 8 Mart Cumartesi gününden itibaren Biletix satış kanalları ve ana gişe İKSV’den (pazar günleri hariç 10.00-18.00 arasında) alınabilir.

Oyunların tümü İngilizce sahnelenecek ve Türkçe üstyazılı olacaktır. İki oyunun da yönetmeni Edward Hall; tasarımcısı ise Michael Pavelka

 

Tag icon
Sanat