Bu kurs; dil kavramının ne anlama geldiği, yeni bir dilde anlamın öğrenilmesi, dil öğrenmenin kolay ve zor yönleri, dil öğretiminin en iyi şekli gibi konular üzerine yoğunlaşmaktadır. 

Southampton Üniversitesi ve British Council tarafından geçtiğimiz yıl oluşturulan bu kursa, tüm dünyadan toplam 120.000 kişi katılmıştır. 

Kursumuz dört hafta sürmektedir. Bu dört hafta boyunca sizlere dil öğrenimi ve öğretiminde geliştirilen en son fikirler tanıtılacaktır.

Kurs süresince: 

  • ikinci dil öğrenimini ve dil öğrenmenin ne demek olduğunu keşfedeceksiniz 
  • dil dersleri üzerine çalışacak ve öğretme şeklinin dil öğretimine nasıl etki ettiğini göreceksiniz 
  • öğretimde teknoloji kullanımına ve dil öğrenimi için getirdiği fayda ve zorluklara bakacaksınız

Bu kurs kimler içindir?

Bu kurs dil ve dilin öğretimi alanlarında kendisini geliştirmek isteyen mezunlara yöneliktir. Sizlere İngiliz dili öğretimine yönelik bir lisans eğitimi atmosferi sunacaktır. Bu kursa katılabilmek için herhangi bir ön bilgi gerekmemektedir ve dil öğrenimi ve öğretimine ilgi duyan herkes bu kursa katılabilir.

Bu kursu alarak İngiliz dili öğretimi alanında bir Master Bursu kazanabilirsiniz.

Söz konusu Master programının nasıl olacağını görebilmek için ücretsiz kursumuza katılabilirsiniz. Bu kursa katılarak aynı zamanda İngiliz Dili Öğretimi Master Programı (Çevrimiçi) ücretinin bir kısmını kapsayan burs imkânından yararlanabilirsiniz. Southampton Üniversitesi ve British Council tarafından geliştirilen Master programı ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bununla da ilgilenebilirsiniz