Özellikle IELTS sınavına girmeyi düşünenler için tavsiye edilen bu çevrimiçi kurs, İngilizce öğrenen herkesin faydalanabileceği ipuçları ve tavsiyeler sunmaktadır. 

Bu kurs, IELTS (Uluslararası İngiliz Dili Test Sistemi) üzerine yoğunlaşmaktadır. IELTS sınavı yükseköğrenim ve göç başvuruları için dünyanın en çok kabul gören sınavıdır. IELTS sınavı üniversiteleri, işveren kuruluşları, göç idarelerini ve meslek gruplarını kapsayan, dünyanın her bölgesinden 9.000’in üzerinde kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Geçtiğimiz yıl dünya çapında 2.2 milyonun üzerinde IELTS sınavı yapılmıştır. 

Bu kursta IELTS sınavının aşamaları olan okuma, yazma, konuşma ve dinleme konuları ele alınmaktadır. Her bir aşamada deneyimli IELTS eğitimcilerinin hazırladığı öğretim videoları sunulmaktadır. Aynı zamanda sizlerden de kendi deneyimlerinizi, ipuçlarınızı ve düşüncelerinizi diğer katılımcılarla paylaşmanız talep edilmektedir. 

Bu kursu tamamladığınızda: 

  • IELTS sınavının tüm bölümlerine aşina olacak
  • IELTS hedefinize ulaşabilmenize yardımcı olabilecek bazı faydalı ipuçları edinecek  
  • IELTS sınavının nasıl değerlendirildiğini öğrenecek
  • İngilizce yazma ve konuşma becerinizin diğer katılımcılar tarafından değerlendirilmesi gibi bir fırsat kazanacaksınız

British Council, İngiliz dili öğretimindeki 80 yılı aşkın deneyimi ve kendine özgü değerlendirme yöntemiyle 100’ün üzerinde ülkede IELTS sınavı gerçekleştirmektedir. Üstelik bu kurs oldukça kapsamlı ve esnek bir yapıdadır. Haftalık en fala iki saatinizi alacak olan bu kursu istediğiniz zaman alabilirsiniz.

IELTS'i Anlamak: Okuma

Bu kurs Okuma bölümüne odaklanmaktadır. Testin biçimini ve okumanız gereken metin türlerini keşfedecek ve çoktan seçmeli doğru, yanlış ve farklı soru türleriyle başa çıkmanıza yardımcı olacak öğrenme stratejileri geliştireceksiniz.

Ayrıca, IELTS çalışmalarınızda karşılaşacağınız, alışılmadık konulardaki karmaşık metinlerle başa çıkmanıza yardımcı olacak genel okuma stratejilerine de bakacaksınız.

ŞİMDİ KAYIT OLUN

IELTS'i Anlamak: Konuşma

Bu kurs Konuşma bölümüne odaklanmaktadır. Testin üç bölümüne ayrıntılı olarak bakacak ve İngilizcenizi değerlendirmek için kullanılacak dört kriter hakkında bilgi edineceksiniz.

Verilecek ipuçları, İngilizce konuşmanızı geliştirmenize ve başarılı olmanıza yardımcı olacak teknikler geliştirmenize yardımcı olacaktır. Alıştırma aktiviteleri sayesinde, test gününde güven kazanacak ve kendinizi tamamen hazır hissedeceksiniz.

ŞİMDİ KAYIT OLUN

IELTS'i Anlamak: Dinleme

Bu kurs Dinleme bölümüne odaklanmaktadır. Testin biçimini keşfedecek ve karşılaşacağınız farklı soru türleriyle başa çıkmanıza yardımcı olacak öğrenme stratejileri geliştireceksiniz.

Ayrıca, IELTS çalışmalarınızda karşılaşacağınız, alışılmadık konulardaki karmaşık metinlerle başa çıkmanıza yardımcı olacak genel İngilizce dinleme stratejilerine de bakacaksınız.

ŞİMDİ KAYIT OLUN

IELTS'i Anlamak: Yazma

Bu kurs Akademik Yazma sınavına odaklanmaktadır. Test biçimini keşfedecek ve her soru tipi için stratejiler geliştireceksiniz.

Birinci sorudaki grafiklere ve çizelgelere, soruya nasıl yaklaşacağınıza ve başarılı bir cevap için gereken dile bakacaksınız. İkinci kısımdaki soruları inceleyecek ve akademik makaleleri nasıl planlayacağınızı, yazacağınızı ve kontrol edeceğinizi öğreneceksiniz.

Ayrıca değerlendirme ölçütlerine, test değerlendiricisinin neyi aradığına ve nasıl başarılı bir şekilde yazabileceğinize de bakacaksınız.

ŞİMDİ KAYIT OLUN

IELTS, yüksek öğrenim ve küresel göç için dünyanın en popüler İngilizce dil sınavıdır. Dünya çapında üniversiteler, işverenler, göçmenlik makamları ve meslek kuruluşları dahil 10.000'den fazla kuruluş tarafından kabul edilmektedir. 2018 yılında dünya çapında 3.5 milyondan fazla IELTS testi yapıldı.

İngilizce öğretimi ve değerlendirmesinde 80 yılı aşkın deneyime sahibiz ve 140'tan fazla ülkede IELTS testleri yapıyoruz.

Bununla da ilgilenebilirsiniz