Teaching young learners online

Çevrimiçi öğretim uygulamasını ve teorisini keşfedin

Covid-19 salgınının hemen ardından birçok okul ve üniversite kapandı. Bununla birlikte birçok öğretmenin, hızla farklı öğretim durumlarına uyum sağlaması gerekti. 

Hem teori hem de pratikte çevrimi öğretim - erişilebilir çevrimiçi derslerin ve değerlendirmelerin nasıl planlanacağını, çevrimiçi güvenliği ve genç öğrencilerle en iyi nasıl iletişim kurabileceğinizi bu kurs sırasında keşfedeceksiniz. Hem eş zamanlı hem de eş zamanlı olmayan ortamlarda öğrencileri çevrimiçi olarak nasıl dahil edeceğinizi ve etkileşim yaratacağınızı anlayacaksınız.

Her hafta, çevrimiçi öğretimin önemli unsurlarını ele alacağız:

Anlamlı etkileşim Öğrencilerin anlamlı bir şekilde etkileşimde bulunmaları ve birlikte çevrimiçi öğrenmeleri için en iyi koşulları oluşturmak. 
Katılım, içerik ve farklılaşma Sınıflarınızın kapsayıcı ve eğlenceli olmasını sağlamak için çevrimiçi eğitiminizi öğrencilerinizin ihtiyaçlarına göre uyarlayın.
Uygulama, değerlendirme ve ilerleme Öğrencilerin konuşma ve yazma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve öğrenmeyi değerlendirmek için öğrencileri ve ebeveynlerini ilerlemelerinden haberdar etmek.

Bu kurs, çevrimiçi ortamda genç öğrencilere (5-17) öğretmenlik yapan İngilizce öğretmenleri içindir. Çevrimiçi  öğretim deneyimi zorunlu değildir ve hem deneyimli hem de acemi  öğretmenler fayda sağlayacaktır.

İçeriğin çoğu İngilizce dil öğrenimine dayanmakla birlikte, İngilizce dersi planlama ilkeleri genel olarak tüm çevrimiçi eğitime uygulanabilir olduğundan, diğer derslerin öğretmenleri de dersi değerli bulacaktır.