Bu ücretsiz çevrimiçi kurs, kariyerinizdeki ilk görevinize veya kariyerinizin ilk aşamalarına hazırlanmanıza katkı sağlayacak. Meslek hayatına atılmak veya yeni bir işe başlamak akla birçok soru getirir, bu nedenle iş hayatınızdaki ilk hafta ve aylarda size yol gösterecek bir kurs hazırladık. 

Öğrenciler, mezunlar, iş yaşamına geri dönenler veya yeteneklerini geliştirmek isteyenlere yönelik hazırlanan bu ücretsiz çevrimiçi kurs, kendinize güvenli biçimde iletişim kurmanıza ve ilişkilerinizi geliştirmek için gerekli beceri ve teknikleri kulanmanıza yardımcı olacak. Bu kurs ayrıca kendi kendinizi başarıyla idare etmek ve global iş dünyasında başarılı olmak için gerekli becerileri edinmenize yardımcı olacak anlayışı size kazandıracak.

British Council ve Sheffield Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan bu kurs, dünya genelinde işverenlerin, işe yeni başlayan çalışanlarından sahip olmalarını bekledikleri yeteneklere odaklanıyor. Bu kursla şunları öğreneceksiniz:

  • Farklı kültürlerle etkili iletişim kurmak
  • Yeni ortamlara uyum sağlamak
  • Meslektaşlarınızla doğru iletişim kurmak ve ilişkileri sürdürmek

Katılımı ön plana çıkaran kurs; makaleler, videolar ve işyerinde kendinize güvenmenizi sağlayacak ipuçlarını kapsayan interaktif materyaller içeriyor.
Global iş dünyasında nasıl başarılı olunur kursu son derece esnektir. Dört haftalık bir süreçte sadece haftada üç saatinizi ayırarak istediğiniz zaman alıştırma yapabilirsiniz. Şu andan itibaren kursun son gününe kadar kaydolabilirsiniz.