EBA English

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) İngilizce

British Council İngilizce öğrenenlere ve İngilizce öğretmenlerine sunduğu ücretsiz kaynaklara artık EBA portalından da erişim sağlıyor. 

Aşağıda yer alan linklerden kendi İngilizce seviyenize uygun çok sayıda alıştırmaya ulaşabilir, İngilizce pratik yapabilirsiniz.

Web sitelerinde yer alan kaynakların tamamı ücretsizdir ve bunlara erişmek için web sitelerine üye olmaya gerek yoktur.

LEARN ENGLISH

British Council’ın İngilizce öğrenmek isteyen yetişkinler için tasarlanmış ücretsiz web sitesi sayesinde İngilizceyi online olarak öğrenebilirsiniz. Sitede yüzlerce sayfa dolusu sesli ve görüntülü kaynak ve metnin yanı sıra 2.000’in üzerinde interaktif alıştırma bulunuyor. Siteye üye olarak siz de katkıda bulunabilir, diğer kullanıcılar ile iletişim kurabilir ve ücretsiz kaynaklarımızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

LEARN ENGLISH KIDS

LearnEnglish Kids, İngilizce öğrenen 5-12 yaş arası çocuklar için tasarlanmış eğlenceli bir eğitim sitesi. Sitede kelime dağarcığını ve dilbilgisini geliştirecek oyunlarla beraber, şarkılar, öyküler, videolar ve pek çok aktivite yer alıyor. LearnEnglish Kids’de öğretmenler ve ebeveynlere de yer var. Yazdırabileceğiniz ücretsiz kaynaklar ve ebeveynler için hazırlanmış destek bölümüyle, çocuğunuzun İngilizceyi sınıfın dışında da öğrenmesine yardımcı olun.

LEARN ENGLISH FOR TEENS

İngilizce öğrenmekte olan bir genç misiniz? Ortaokul ya da lisede okuyan çocuğunuz İngilizce mi öğreniyor? LearnEnglish Teens web sitesi, 13-17 yaş arası gençlere göre tasarlandı. Sitede dil alıştırmaları, sınavlar hakkında yararlı ipuçları ve dilbilgisi ve kelime dağarcığını geliştirmelerine yardımcı olacak kaynakların yanı sıra, eğlenceli aktiviteler, oyunlar ve bulmacalar da bulunuyor.

TEACHING ENGLISH

Bir İngilizce öğretmeni ya da İngilizce eğitim uzmanıysanız, British Council’ın sunduğu çok sayıda kaynaktan yararlanabilirsiniz:

  • Ücretsiz online öğretmen eğitimi kurslarına katılabilirsiniz. 
  • Ücretsiz ders planları ve sınıfta kullanabileceğiniz eğitim materyalleri indirebilirsiniz.
  • Mesleki gelişim, konferanslar ve yeterlilikler hakkında ipuçları, makaleler ve bilgi kaynaklarından yararlanabilirsiniz.
  • Tartışma gruplarına katılabilir ve eğitim materyallerine erişebilirsiniz.

Web sitelerimiz

LearnEnglish website

LearnEnglish Kids website

LearnEnglish Teens website

Learn English Teens

TeachingEnglish website

Share this