Birleşik Krallık’taki eğitimlerine 2020-21 akademik yılında başlayan uluslararası öğrenciler, mezun olduktan sonra iş bulmaları için iki yıl daha ülkede kalabilecekler.

Yasa yürürlüğe girdikten sonra, lisans veya lisansüstü düzeyde eğitimlerini başarıyla tamamlayan uluslararası öğrenciler Mezun Göçmenlik Yasası’ndan faydalanabilecekler. Başvuru süreci mümkün olduğunca kolay tutulacak ve başvuranlar suç, kimlik ve güvenlik kontrollerine tabi olacaktır. Tüm başvurular ülke içinde gerçekleşip, bir ücret karşılığında yapılacaktır.

Yasadan faydalanan tüm öğrencilere daha fazla uzatamayacakları iki yıllık bir izin verilecektir. Bu süre zarfında, öğrenciler herhangi bir işte çalışabilecek veya iş arayabilecekler, ancak kamu fonlarına erişmeleri ve ikamet haklarından faydalanmaları mümkün olmayacaktır. Mezunlar ayrıca uygun bir iş bulmaları halinde kalifiye işçi olarak da çalışabilecektir.

Daha fazla bilgi için lütfen sayfanın alt kısmında bulunan Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanmış bilgilendirme kılavuzunu indirin.