Sadece meraktan, ya da bir adım önde olmak için

Online dünya, merakımızı alevlendirdiği kadar onu söndürecek serin sular da sunuyor bize. Internet erişimi ve mobil cihazlarla bilgiye ulaşamayacağımız yer neredeyse yok gibi. Akıllı cihazların sunduğu uygulamalar ve uzaktan eğitim fırsatları sayesinde sanal dünyada sörf yapmaktan daha planlı bir öğrenme sürecine girmek ne iyi olurdu diyorsanız Kitlesel Çevirimiçi Açık Kurslar (MOOC)  tam size göre bir platform. 

İsmiyle müsemma (!) “Future Learn ”, değişen dünyanın yeni eğitim platformu olmaya aday adres. Öncü üniversiteler ve kültür kurumlarının oluşturduğu ve çok farklı alanlarda kursları tamamen ücretsiz sunan platformun destekçilerinden biri de British Council. Bilgisayar, tablet ve mobil cihazlar aracığıyla ulaşılabilen programlar, metin, video, online tartışmalar gibi farklı yöntemlerle öğrenmeye ve keşfetmeye davet ediyor. 

Öğrenmenin keyifli ve sosyal bir deneyim olması gerektiğine inanan Future Learn’e katılmadan edemiyoruz. O zaman siz de, sizin için özene bezene hazırladığımız kurslara bir göz atın, katılmadan edemeyeceksiniz… 

IELTS’e hazırlananlar sözümüz size! British Council tarafından oluşturulmuş popüler bir online hazırlık kursu olan Road to IELTS'i web sitemizde gezdiyseniz zaten biliyorsunuzdur. 10 saatlik eğitime yine web sitemiz üzerimizden hemen ücretsiz olarak erişebilirsiniz. IELTS sınavı için kaydınızı British Council ile yaptığınızda ise 20 saatlik bir erişim daha kazanacaksınız. Bir de bunun üzerine Future Learn’de hazırladığımız “Understanding IELTS: Techniques for English Langue Tests” başlıklı ücretsiz Çevrimiçi Açık Kursumuza katılırsanız artık kim tutar sizi? Unutmayın bu kurs 17 Ekim’de başlıyor.

24 Ekim’de başlayacak eğitimin ise yeni ebeveynleri heyecanlandıracağına eminiz. British  Council eğitimcilerinin deneyim ve fikirlerini paylaşacakları bu kursta; küçük çocuklarla en iyi nasıl konuşulacağını, ikinci bir dil olarak İngilizce’yi öğrenmeleri için en iyi ortamın nasıl yaratılacağını ve gelişimlerini etkili bir biçimde nasıl izleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ana dilini daha yeni öğreniyorken bir çocuk ikinci dili nasıl öğrenir merak ediyorsanız bu kurs tam size göre.

British Council tarafından hazırlanan kitlesel çevrimiçin açık kursların tamamına  bir göz atmak için sizi web sitemizde gezintiye davet ediyoruz.