Search

Sıkça Sorulan Sorular

Girl-Smiling

Bize en sık sorulan soruları cevapları ile birlikte derledik. Bu soruları ve yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Birleşik Krallık’taki eğitim ve burs seçeneklerini konuşmak veya kurs bulmak için bir randevu alıp sizinle görüşebilir miyim?

Birleşik Krallık’ta eğitim konusunda yüz yüze danışmanlık hizmeti vermiyoruz. Ancak, bu konuyla ilgili tüm bilgileri İngiltere’de Eğitim web sitemizde sağladık. Öte yandan, bizleri (0 212) 355 56 32 numaralı telefondan da arayabilirsiniz.

Sınavlar hakkındaki sorularımı size nasıl iletebilirim?

Herhangi bir sınav veya uzaktan eğitim programı ile ilgili sorunuz varsa, Sınav ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Pazartesiden cumaya saat 09.00-13.00 ve 14.00-17.00 arasında (0 212) 355 56 57 numaralı telefondan kendilerine ulaşabilir ya da dilediğiniz zaman e-mail yollayabilirsiniz. Sitemizin Sınavlar bölümünü de ziyaret edebilirsiniz.

Kütüphanenizden kitap ödünç alabilir miyim?

Türkiye’de kütüphanemiz bulunmamaktadır. Eski kütüphanemize ait koleksiyonu Bilgi Üniversitesi Kütüphanesi’nde bulabilirsiniz.

Bana İngiltere’de bir dil okulu bulabilir misiniz?

Size British Council tarafından akredite edilmiş (teftiş edilmiş ve onaylanmış) dil okullarını tavsiye ediyoruz. Bu okulların tam listesini görmek için buraya tıklayın. Aynı zamanda Education UK web sitesinde yer alan arama motorunu da kullanabilirsiniz, burada da yalnızca akredite olan okullar listelenecektir. Listede yer alan tüm okullar, yüksekokullar ve üniversiteler Accreditation UK tarafından akredite edilmiştir. Akreditasyon, listedeki tüm okulların kabul edilen ve Accreditation UK tarafından garanti edilen tüm kalite standartlarını karşıladığı anlamına gelmektedir. Accreditation UK teftiş raporunun bağımsız tespitlere dayanan bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de İngilizce öğrenmek istiyorum. Bu konuda bana bir okul önerebilir misiniz?

Türkiye’deki dil okulları hakkında öneride bulunmuyoruz. British Council tarafından internet üzerinden sağlanan, oldukça geniş kapsamlı kaynaklardan yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Lütfen web sitemizdeki İngilizce bölümüne bakın.

Vize almama yardım eder misiniz?

Vize konusunda her türlü bilgi için Ankara’daki İngiltere Büyükelçiliği’nin internet adresini ziyaret edin.

İngiltere’de iş bulmama yardımcı olabilir misiniz?

Birleşik Krallık’ta ya da başka herhangi bir ülkedeki iş imkânları konusunda kariyer tavsiyesi vermiyoruz. Eğer eğitim alanında çalışıyorsanız kurumunuz bir kariyer hizmeti sağlıyor olabilir. Birleşik Krallık’taki öğreniminiz esnasında çalışmak niyetindeyseniz, bu konuda birtakım sınırlamalar olabileceğinden, Birleşik Krallık Sınır İdaresi web sayfalarını ziyaret ederek kaç saat çalışma izniniz olduğunu öğrenebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Birleşik Krallık’taki (muhtemel) yükseköğrenim kurumunuz ile irtibata geçin.

Türkiye’de bir öğretmen olarak iş bulmama yardımcı olabilir misiniz?

Türkiye’de bir eğitim merkezimiz bulunmamaktadır, ancak Türkiye’deki sınav ortaklarımızdan biriyle görüşerek boş kadroları olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda Teaching Jobs bölümünde British Council’ın tüm dünya çapında sahip olduğu öğretmen merkezlerinde yer alan en güncel iş imkânlarını bulabilirsiniz.