Shakespeare Yaşıyor

Shakespeare'in eserlerini kutladığımız etkinlik ve faaliyetlerde siz de bize katılın. Shakespeare'i ölümünün 400. Yıldönümü olan 2016 yılında anacağız.

Shakespeare Yaşıyor Hakkında

Shakespeare Yaşıyor 2016 Yılı etkinliklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için kısa videomuzu izleyin (2.36 dakika).

Shakespeare Konferansı

Shakespeare Konferansı

British Council ve Yaşar Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, Shakespeare üzerine bir günlük konferans düzenledi.

Shakespeare Yaşıyor: 4 film, 4 şehir

Shakespeare ve sinemaseverler, Shakespeare Yaşıyor Programı kapsamında 2016 yılında dört farklı şehirde gerçekleştirilecek dört ayrı film gösteriminin tadını çıkardı.

Complete Walk kısa filmleri Opens in a new tab or window.

James Norton, David Harewood, Gemma Arterton ve Dominic West dahil olmak üzere pek çok yıldız oyuncuyla birlikte, 37 yeni Complete Walk kısa filmi (her oyun için bir tane) tüm dünyada stüdyo dışında çekildi. Buradan izleyebilirsiniz..  Sadece sınırlı bir süre için!

Shakespeare Kısa Film yarışması

Shakespeare Kısa Film Yarışması, size, sinema alanındaki yeteneğinizi dünyaya gösterme ve dünya çapında gerçekleştirilecek Shakespeare programının parçası olma fırsatı sunuyor!

Mix the Play

Mix the Play, British Council'in Old Vic Theatre ile işbirliğinden doğan interaktif bir video platformu. Sizi Shakespeare'in Bir Yaz Gecesi Rüyası'ndan bir sahneyi yönetmeye davet ediyoruz.

BBC Shakespeare Yaşıyor online festivali

Dünyanın neresinde olursanız olun, BBC Shakespeare Yaşıyor online festivali 2016 Eylül ayının sonuna kadar sizlerle.

Shakespeare Aramızda

Shakespeare hakkında ilgi çekici sohbetleri içeren Shakespeare Aramızda programı; Mayıs ve Ekim 2016 arası, her ayın son Cuma günü Açık Radyo’da yayınlanacak (94.9 FM).

Shakespeare Filmleri Ankara Uluslararası Film Festivali’nde

British Council desteği ile bu sene Ankara Uluslararası Film Festivali'nde iki önemli Hamlet uyarlaması gösterildi..

Spymonkey – Shakespeare’in Bütün Ölümleri

24 – 26 Mayıs tarihleri arasında, İKSV Tiyatro Festivali, British Council iş birliğiyle ödüllü İngiliz komedi topluluğu Spymonkey’nin üç gösterisine ev sahipliği yaptı.

İngilizceyi Keşfetme: ücretsiz online dersler Opens in a new tab or window.

İngilizce mi öğreniyorsunuz? Shakespeare seviyor musunuz? İkisini birleştirin ve dünyanın her yerinden insanlarla birlikte öğrenin.

Mark Stanley ve Tony Osoba yorumuyla Julius Caesar

Mark Stanley'in ihanet eden Brütüs'ü canlandırdığı çağdaş Julius Caesar uyarlamamızı izleyin (Süre: 03:17).

Star Cross'd - Laura Dockrill'in Romeo ve Juliet'i

'Star Cross’d'u izleyin (Süre: 04:34 dakika). Şair, yazar ve ilüstratör Laura Dockrill’in çağdaş Romeo ve Juliet yorumu.

SBTV Sunar: Onikinci Gece

SBTV tarafından hazırladığı Eyez, Mic Righteous, Maverick Sabre, Nolay, Nego True ve Harry Love tarafından yeniden yorumlanan Onikinci Gece'yi izleyin. (Süre: 07:38 dakika)

Maxine Peake Hamlet rolünde

Arzu. Cinayet. İntikam. Maxine Peake'in Hamlet'i oynadığı film 2016 yılında ekranlara gelecek. Tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Shakespeare Fotoğrafta Yaşıyor Opens in a new tab or window.

Shakespeare Fotoğraflarda Yaşıyor yarışmasının kazananlarını öğrenin.

Filmlerdeki Shakespeare - tur koleksiyonu

2016 yılında uluslararası çapta ve online olarak ekranlara gelen eski ve yeni Shakespeare filmlerini arayın. Tanıtım videosunu izleyin (Süre: 01:53 dakika)

Shakespeare Bilimde Yaşıyor Opens in a new tab or window.

Shakespeare Bilimde; zehirlerde, iksirlerde ve ilaçlarda yaşıyor. Shakespeare tarzı karışımlar gerçekten işe yarıyor mu?

Shakespeare Komedide Yaşıyor Opens in a new tab or window.

Sizce Shakespeare komik mi? Öfke ve korkudan, aşk ve mutluluğa kadar akla gelebilecek bütün insan duyguları hakkında öyküler yazdı. Ama acaba mizah öyküleri günümüzde biraz daha fazla kırılgan değiller mi?

Shakespeare Shools' Pack'de yaşıyor Opens in a new tab or window.

Okul çağındaki çocukların Shakespeare'in eserleriyle günümüzde bağlantı kurabilmeleri için kaynaklar içeren bir eğitim paketi.

Öğrenciler için İngilizce öğrenme materyalleri Opens in a new tab or window.

İngilizce öğreniyor musunuz ya da öğretiyor musunuz? Online ders içeriklerinden videolara ve quizlere kadar değişik içerikli öğrenme materyallerimize bakın.