Genç Yaratıcı Girişimci Kültür Ödülü

Genç Yaratıcı Girişimci 2014 Kültür Ödülü Sahiplerini Buldu!

British Council Genç Yaratıcı Girişimci Programı uluslararası alanda umut vaad eden yaratıcı öncüleri, girişimcileri ve yenilikçileri belirliyor ve bu kişiler arasında iletişim ağı kuruyor.

En az iki ve en fazla yedi yıldır kendi işlerini yöneten, yeni fikirler ve yeni iş modelleri kullanarak etki yaratan ve çevrelerine ilham veren kişileri bulmak üzere düzenlediğimiz Genç Yaratıcı Girişimci Kültür Ödülü tamamlandı.

2004 yılından beri uluslararası alanda yaratıcı sektörlerden ‘izlenmesi gereken’ kişileri seçiyor ve onları Birleşik Krallık’ta buluşturarak fikir alışverişinde bulunmalarını, farklı bakış açısı edinmelerini ve uluslararası işbirlikleri oluşturmalarını sağlıyoruz.

Genç Yaratıcı Girişimci 2014 Kültür Ödülü için jüri, 70’den fazla başvuru arasından seçilen dört aday ile 6 Haziran 2014 Cuma günü görüşmelerde bulundu. Dört adayın jüriyi etkileyen sunumları Türkiye’de yaratıcı ve kültürel sektörlerin vaad ettiği potansiyele dair ilham verici bir gösterge oldu.

Esra Aysun (Sanat Direktörü, British Council), Ömer Erdem (Yayıncı, Campaign Türkiye ve Kurucu, Lift Content Factory) ve Fuat Sami (Kurucu ve Generl Müdür, Labx Business Angel Network) den oluşan juri 2014 Kültür Ödülü için Atölye Istanbul kurucu ortağı Kerem Alper ve Nerdworking kurucusu ve yöneticisi Erdem Dilbaz'ı seçti.

Kazananlar ile ilgili daha ayrıntılı bilgi alın.

Kazananlar Temmuz ayında Londra’da bir hafta geçirerek Remix Zirvesi'ne katıldı ve Birleşik Krallık'tan sektör liderleri ile görüşmelerde bulunup atölye çalışmalarında yer aldı.

Bu sayfanın en üstünde Erdem Dilbaz'ın Remix Zirvesi'nde yaptığı sunumu izleyebilirsiniz.