fiveFilms4freedom2016

fiveFilms4freedom 2016 - dünyanın ilk küresel ve dijital LGBT film festivali geri döndü

Geçen seneki festival türünün ilk örneğiydi ve 135 ülkeye ulaşmıştı. Bu başarıdan sonra, British Council ve Birleşik Krallık Film Enstitüsü (BFI) fiveFilms4freedom 2016’nın daha da geniş kitlelere ilham vermesini umuyor.

16-27 Mart 2016 arasında, Londra seyircisi, lezbiyen, gay, biseksüel ve Transeksüel (LGBT) film festivali BFI Flare’in keyfini çıkaracak. Aynı tarihlerde sizler dünyanın her yanında festivalde yer alan 5 filmi ücretsiz ve online olarak izleyebileceksiniz. 

Sevgi bir insan hakkıdır – 17 Mart’ta izle, tweet at ve paylaş

17 Mart Perşembe, fiveFilms4freedom 2016 dünyadan bir kere daha beraberce film izlemesini istiyor. Bir gün boyunca, sevginin bir insan hakkı olduğunu, dünyanın dört bir yanında insanlarla beraber, filmlerden sadece birini bile izleyerek gösterebilirsiniz.

Eğer destek vermek isterseniz, lütfen 17 Mart’ta sosyal medya kanallarında #FiveFilms4Freedom etiketiyle filmleri paylaşın.

Filmleri 16-27 Mart arasında izleyebilirsiniz

12 gün boyunca filmleri online olarak izleyebilirsiniz. Tam şu anda. Umarız filmleri beğenirsiniz.

Altyazı: filmleri İngilizce, Arapça, Çince, Rusça ve Latin Amerika İspanyolca altyazıyla izleyebilirsiniz. Video oynatıcıdaki Settings/ayarlar düğmesine tıklayın, dilediğiniz dili seçebilirsiniz. Altyazıları kapatmak için oynatıcıdaki CC tuşuna tıklayın.

Not: Breathe filminin İngilizce versiyonu küfür içeriyor; bu kısımları altyazıya eklemedik. 

fiveFilms4freedom 2016 Dünya Listesi; eşitlik, özgürlük ve LGBT haklarını daima savunan dünya çapındaki 33 ilham veren isimden oluşuyor. Ankara’da @kuirfest kurucu yöneticisi Bilge Taş da bu 33 ilham veren isimden biri.