Kültür ve Sanat için Dijital Ar-Ge

Kültür ve Sanat için Dijital Ar-Ge 

British Council ve Nesta, birlikte Birleşik Krallık’ta Kültür ve Sanat için Dijital AR-GE etkinliği düzenledi.

Kültür ve Sanat için Dijital Ar-Ge etkinliği Birleşik Krallık’taki kültür ve sanat kurumlarının deneyimlerini ve bu kurumların mevcut izleyicilerini anlayıp yeni izleyicilere ulaşmakta dijital teknolojiyi nasıl kullandıklarını paylaşmak üzere düzenlendi.

Dijital Teknoloji ve Mobil ve Dijital Teknoloji ve Veri konulu dört projeden örnek çalışmalar sunuldu. Bu sunumlarda proje yöneticileri çözmeye çalıştıkları sorunların neler olduğunu, bu sorunlara nasıl çözümler gelişirdiklerini, hangi çözümlerin başarılı olduğunu ve en önemlisi, nerelerde başarısız olduklarını ve bu güçlükleri nasıl aştıklarını anlatttılar.

Etkinlikte yer alan sunumlar:

Bu projeler Ingiltere’de Sanat için Dijital Ar-Ge Fonu tarafından desteklenmiştir. Bu fon İngiltere Sanat Konseyi, Sanat ve İnsan Bilimleri Araştırma Konseyi ve Nesta işbirliğiyle sanat, teknoloji ve araştırma sektörleri arasında işbirliği projeleri oluşturmak üzere tasarlanan üç yıllık bir programdır ve 2012'dan Aralık 2015'e kadar devam etmiştir.

Nesta ayrıca Birleşik Krallık sanat kurumlarının ele almak istediği sorunları ve dijital teknolojinin neden bu sorunların çözümü için bir araç olarak görüldüğüne dair bilgileri aktardı

Etkinlik saat 16.00’a kadar sürdü ve 16.00 – 18.00 arası düzenlenen kokteyl ile son buldu.  

Bu etkinlik British Council’ın Culture Shift projesi kapsamında yer aldı.

Etkinlikle ilgili fotoğraf albümüne buradan ulaşabilirsiniz.