3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında Design Connections

3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında Design Connections

BİZ İNSAN MIYIZ?
TÜRÜMÜZÜN TASARIMI
2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl

British Council, bir tasarım sektörü networking programı olan Design Connections için 3. İstanbul Tasarım Bienali ile işbirliğine gidiyor. Küratörlüğünü Mark Wigley ve Beatriz Colomina’nın üstlendiği, 22 Ekim ile 4 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek bienal, “insan” ve “tasarım” kavramları arasındaki yakın ilişkiyi inceliyor. Bu yılki bienalde Birleşik Krallık’tan da 15 sanatçının tasarım çalışmaları sergilenecek. Gerek tasarımcılar gerekse tasarıma ilgi duyanlar için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir etkinlik. 

Ziyaretçi Bilgileri

Salı – Pazar 10.00−19.00

Perşembe 10.00−20.00

3. İstanbul Tasarım Bienali ücretsizdir.

Mekanlar: 

  • Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, 
  • Studio-X İstanbul, 
  • DEPO, 
  • İstanbul Arkeoloji Müzeleri
  • Alt.

Haritaya buradan ulaşabilirsiniz.

Design Connections Istanbul

British Council’in tasarım sektörüne yönelik networking programı Design Connections Istanbul, İstanbul Tasarım Bienali kapsamında gerçekleştiriliyor. Birleşik Krallık ve Türkiye arasında bağlar kurmayı ve iki ülke arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi amaçlayan program, Birleşik Krallık’tan tasarım küratörleri için, Bienalin en önemli etkinliklerine ilham verici ve doyurucu bir giriş sunmanın yanı sıra, önde gelen tasarımcılar ve organizasyonlarla da tanışma fırsatı sağlıyor. 

19−23 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek üç günlük programda, farklı tasarım alanlarında Birleşik Krallık’ı temsil eden sekiz katılımcı, Türkiye’den tasarım profesyonelleriyle bir araya gelecek. 

#istanbultasarimbienali