Yaratıcı Girişim Eğitim Seti Atölye Çalışmaları

Aralık ayında Izmir’de yankı uyandıran ilk çalışmanın ardından, British Council Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı işbirliğiyle 12 – 14 Aralık’da eğiticler ve 18 – 21 Aralık 2014 tarihleri arasında girişimciler için Yaratıcı Girişim Eğitim Seti Atölye Çalışmalarını Bursa’da gerçekleştirdi.

2015’de düzenlenmesi planlanan eğitimler için internet sitemizi takip edin. 

Girişimciler için Yaratıcı Girişim Eğitim Seti

Kontrolün, fikrin üreticisinde, yani girişimcide olacağı bu atölye çalışmasında, iş kurmada ve sürekliliğini sağlamada karşılaşılan zorluk ve sorunların aşılmasını sağlayacak pratik araç ve teknikler sunuluyor. 

Bu süreçte, girişimciler iş girişimlerini başlatmayı yansıtan temel değerlerini, işlerini geliştirmeyi ve sürdürmeyi sağlayacak vizyonu, netliği ve hevesi geliştirme şansı buluyorlar.  

Dört gün sürecek programın sonunda girişimciler hem girişim fikirlerini ilerletecek güveni ve sürdürülebilirliğini sağlayacak araçları; hem de işletme planlarını, pazarlama stratejilerini ve mali planlarını geliştirmek için gerekli bilgileri edinmiş oluyorlar. 

Eğiticiler için Yaratıcı Girişim Eğitim Seti

Nesta’nın Yaratıcı Girişim Eğitim Seti eğitici eğitimi programları, 200’ün üzerinde üniversite öğretim görevlisine ve iş danışmanına, Yaratıcı Girişim Eğitim Seti materyallerini öğrenciler ve bir iş girişiminde bulunmayı düşünen yaratıcı girişimcilerle birlikte kullanma konusunda destek sağladı. 

Program katılımcıları, üç gün süren bu özel programda: 

  • yaratıcı girişimcileri desteklemeye yönelik spesifik araç ve metotları kullanma ve diğer katılımcılarla etkileşim halinde çalışma fırsatı buluyor;
  • test edilmiş ve onaylanmış yaklaşımları kullanarak, bir yaratıcı iş girişimi öğretim serisinin nasıl şekillendirileceğini öğreniyor;
  • yaratıcı iş girişimlerini destekleme amaçlı kullanılabilecek eğitim materyalleri ve kaynaklar edinmiş oluyorlar.