Tech4Culture

Tech4Culture: İzleyici geliştirme için dijital işbirlikleri

Tech4Culture, British Council'in teknoloji ve kültür topluluklarını oyun oynamaya ve prototip yaratmaya çağıran küresel hack programıdır.

Birleşik Krallık'ın, dijital hack uygulaması ve işletme start-up stratejisini kültürel alana uyarlamadaki öncülüğü dünyaca biliniyor. Dünya genelinde yaratıcı ve kültürel sektörlerin teknolojik yeniliklerden yararlanması gerekiyor; dijital devrime kucak açmanın zamanı geldi.

British Council, Aralık 2016 ile Şubat 2017 tarihleri arasında Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, The Audience Agency ve Outlandish ile birlikte Türkiye genelinde, Birleşik Krallık'ın bilgi ve tecrübelerini paylaşmak, yeni düşünce tarzlarını teşvik etmek ve kültür sektöründeki yeni dijital fikirlere ilham vermek amacıyla bir dizi etkinlik düzenleyecek. Etkinlikler Mart 2017'de bir tanıtım konferansıyla sona erecek. 

Kimler katılabilir?

Program şu gruplara yöneliktir:

  • Teknoloji ve kültür sektörlerinden orta/üst düzey karar vericiler  
  • Bölgesel Kalkınma Ajansları 
  • Programcılar, yazılım geliştiriciler, tasarımcılar ve veri bilimcileri
  • Yatırımcılar, Sanat ve Teknoloji sektörlerinden liderler, öğrenciler ve ilgi duyan herkes

Nasıl katılabilirim?

Tanışma oturumları için katılım, ilk gelen önceliği alır esasına göredir. Gelecekteki etkinlikler için sayfamızı tekrar ziyaret ediniz.

Ayrıntılı bilgi için, arts.info@britishcouncil.org.tr adresine e-mail göndermenizi rica ediyoruz.

The Audience Agency Hakkında

The Audience Agency (TAA), 2012 yılındaki kuruluşumuzdan bu yana hedef kitle geliştirmede teknoloji ve veri kullanımı dendiğinde önde gelen isimlerden olmuştur. The Audience Agency, kültür kurumları ile politika yapıcıların hedef kitle ve katılım stratejileri planlamasına ve geliştirmesine yardımcı olur.

Hedef kitle geliştirme, pazarlama ve iletişim, iş planlaması, değerlendirme, işbirliği, savunma, fizibilite ve tedarik planlamaya destek olacak fikirler, danışmanlık, araçlar ve araştırmalar sunuyoruz. Ulusal hedef kitle veri kümesini düzenliyor ve elde edilen bilgileri herkesin erişimine sunuyoruz. Büyük ve küçük ölçekli kuruluşlardan, ticari ve teşvik desteği alan firmalara, İngiltere, Galler ve dünya genelindeki fon sağlayıcılara ve ajanslara kadar tüm kültürel sektörlerde aktifiz. Stratejistler, araştırmacılar ve analistlerden oluşan uzman ekibimizden tamamen size özel bir çalışma talep edebilir; çevrimiçi kaynaklarımızı, rapor ekranlarımızı ve araçlarımızı kullanarak veya programlarımızdan birine katılarak hedef kitleniz hakkında fikir edinebilirsiniz. 

Program takvimi

Tech4Culture tanışma oturumu

14 Aralık 2016:  Ankara, Kıvılcım Endüstriyel Yaratıcılık Merkezi
Adres: Cyberpark Cyberplaza B-Blok Kat:5 Bilkent 06800 ANKARA

15 Aralık 2016:  Istanbul, TTGV Istanbul
Adres:  İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Arı Teknokent Arı II Binası Koruyolu A Blok Kat:7 Maslak-Sarıyer İSTANBUL

Sandbox

Teyit edilecek.

Hack4Culture

Teyit edilecek.

Tech4Culture

Teyit edilecek.